Circa Survive!
Den övre, men Juturna är hetare
Jo, Juturna hade jag egentligen helst velat ha faktiskt, men det finns ingen kvar i M. :( osv, är den stor eller liten i storleken?
Om det hade funnits en On Letting Go så hade jag inte tvekat på den, men den finns inte på hemsidan, och kan inte hitta den någon annanstans heller! Ah, problems.
Vet någon vart man kan få tag på Inuit Sessions eller Appendage på LP för en bra slant? De är mina absoluta favoriter (Everyway är så underbar), men hittar de ingenstans för ett pris jag är villig att lägga.
http://equalvision.merchnow.com/products/169555/inuit-sessions-greenwhite-marble--etching-lp
de släppte en reissue på alla släpp i december, appendage verkar inte finnas kvar dock, får nog jaga på ebay eller discogs isåfall :(
Tråkigt med reissues. :(
Vill så gärna ha Appendage Oxheart LPn, men den går för typ 500kr, och jag har inte riktigt råd att lägga det på en skiva.
jovars, men det kan ju ändå inte ha varit speciellt många pressar på den? vill du ha en mer exklusiv press så får du nog punga ut några hundralappar för ett så pass poppis band som circa :(
Jo, jag vet. Men Inuit Marble är så jävla snygg, 15 dollar är inte så farligt trots att det är en reissue. Löning när som, får nog ta och beställa den då. Plus att jag får min Violent Waves LP på Måndag kom jag på nu!
dollarn är låg, varit det ett tag, handla på! :d
Jag vet! Det är ganska lyxigt faktiskt, synd bara att frakten förmodligen ligger på en hundring eftersom de verkar skicka från USA.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet