Caligula

ec_arkiv Kille, 36 år

0 forumsinlägg

Skrivet:
22 oktober 2009 kl. 18:14
ec_arkiv Kille, 36 år

För många, många år sen kom det denna minst sagt uppmärksammade film, det vart ett jävla hallå om den kan man lungt säga. Den handlar om kejsar Caligula som utsåg sig själv till gud, utnämnde sin häst till senator, öppnade Rom´s största bordell och tvingade alla senatorers fruar och döttrar att bli madrasser och vad han utlyste för grymma straff mot dom som vågade ifrågasätta honom.

Anledningen till att det vart ett sånt jävla hallå om den berodde på att det är en film med ett antal porrscener, några rätt frånstötande ska dock erkännas men också några riktigt fina. Iaf. denna:

http://www.dadesiforum.com/redirect.php?url=http://img129.imagevenue.com/img.php?image=16425_Caligula-Intence_Lesbo_123_11lo.jpg

Någon annan än jag som sett denna klassiker?

http://www.imdb.com/title/tt0080491/

CH40S Tjej, 32 år

329 forumsinlägg

Skrivet:
24 oktober 2009 kl. 17:18
CH40S Tjej, 32 år

Haha sett hela.
den är så jävla sjuk att jag skratta hela tiden ><

KNIVFLIKKAN Tjej, 35 år

81 forumsinlägg

Skrivet:
25 oktober 2009 kl. 21:14
KNIVFLIKKAN Tjej, 35 år

Sett, och var inte särskilt imponerad :/

Beinecke_MS_408 Kille, 35 år

Underbar film.
Malcolm McDowell's bästa roll utan tvekan.


Du måste vara inloggad för att skriva i forumet