Black Metal
Fint att se Perversor med. Guld.
Vi reser tillbaka till tider
Gamla godingar, inte visste jag att du hade en cover
Mycket från Kanada jag lyssnar på just nu:
Kanadas äkta krigselit med de tre stora:
Blasphemy är mysiga. men de andra två har jag aldrig fastnat för.
“After several conversations with J. Read regarding the individual musical direction that he and I have each chosen, I have decided to quit Revenge. The last ten years have been a great experience, and I wish James and Chris the best in their future endeavors.”
Källa: http://www.nwnprod.com/
Hoppas bara att skivan kommer snart och att det inte blir några komplikationer. Ska ju komma i vår.
Jag läste det ja, jävligt synd.
Yosuke hävdar att skivan spelas in ändå.
Frågan är ju vad Pete tänker lägga krutet på nu, Angelcorpse? Order From Chaos? Eller varför inte starta igång Kerasphorus igen??
Citat från Avsky
Jag läste det ja, jävligt synd.
Yosuke hävdar att skivan spelas in ändå.
Frågan är ju vad Pete tänker lägga krutet på nu, Angelcorpse? Order From Chaos? Eller varför inte starta igång Kerasphorus igen??
Min röst ligger på Angelcorpse i alla fall.
Så jävla ballt!
Den där videon med Naked Whipper är stenhäftig och rå rakt igenom. Den kaotiska framstrålningen som Impurath från Black Witchery har påminner så mycket om Alex i den videon på något sätt.
Ännu en råhäftig video:
Lite Impurath här skadar inte heller! Min favoritlåt med Black Witchery också.
Lite skoj att Nocturnal Grave Desecrator har en "Blood" tröja då Alex sjöng i just det bandet vid den där tiden.
Och Alex har en Blasphemy tröja.
Antar att de var polare.
Skönt att skivan med Revenge blir av i alla fall. Det lär bli ett monster. Men det är ju egentligen James Read som ändå är huvudpelaren i bandet så att säga. Annars ska det väl komma ett till släpp med Kerasphorus snart ändå. Verkar som det.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet