Bilder på dina/ditt barn och/eller råd/slöprat kring ditt barn.
Haha riktig tuffing! <3
Fast dock är han sjuk så han är jätte trött av sig just nu och så gnäller han och skriker och man kan inte göra nått åt det :/
Citat från Thias
Fast dock är han sjuk så han är jätte trött av sig just nu och så gnäller han och skriker och man kan inte göra nått åt det :/
De säger ju att om ett barn är hängig/trött och gnällig när de är sjukt så skall man åka in, speciellt om det är första gången.
Men har ni redan kollat upp det så...
Ni får ge lite alvedon, näsdroppar (om han är snorig) och massa, massa hudvärme så blir han nog snart frisk ska ni se! :)))
Nykaria
Jo det har vi, vi fick saltlösning till hans näsa iaf så att han skulle andas ordentligt
Jag har 39 graders feber just nu och går på värktabletter och min sambo börjar också bli sjuk. :/
^ Fy sjutton va söt unge <3
Herregud vad söt! ^
Känns nästan som en trend nu, att ungdomar bara ploppar ur sig barn redan vid 14års åldern är lite absurt.
Nykaria: Gud vad söt hon är! Man ser liksom...en personlighet genom bilderna. Det är inte någon vanlig tråkig bild-på-vilken-bebis-som-helst. Även fast de bilderna också är söta ibland hehe..
*kastar kärlek på Melissa*
Plutten har tandverk :(
Tycker så synd om honom <3
Han har haft ont av och till dom senaste dagarna så han har varit lite små kinkig
Men får han tugga på ens finger en stund så lugnar han sig <3
Just nu ligger han och sover i sängen vilket gör mig glad för igår natt som han inget direkt pågrund av verken<3
Den 5/10 ska han vaccineras för första gången
Citat från CuteDevil
Den 5/10 ska han vaccineras för första gången
Se till så att ni har några leksaker att distrahera honom med, gärna som låter!
Det gick mycket bättre på våran andra vaccination när Missa hade leksaker att leka med under tiden så hon tänkte på annat!
Tips bara :)
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet