Äter du frukost?
mjölk o flingor, alltid!
bara på helger
Äter alltid frukost eftersom jag alltid är hungrig på morgonen. Blir väldigt lättretad om jag hoppar över den dessutom.
Brukar oftast äta kokta ägg. Fruktansvärt gott med kaviar till <3
gör det nästan alltid och det blir oftast en macka. när jag inte gör det så är det antingen för att jag inte hinner eller för att jag försöker mig på att banta. (y)
På helgerna ja, om jag inte sover ut.
Annars så om jag orkar/att det finns något att äta som man inte tröttnat på.
Annars köper jag på väg till skolan.
Kan bli jävligt improviserat om föräldrarna mina är slarviga med inköp.
Honungsmjölk + mandarin.
Sällan
Nej, jag gjorde det.
Men nu förtiden så är jag inte hungrig längre, och får kväljningar när jag känner någon mat lukt.
Nej, jag äter aldrig frukost.
Känner aldrig för att äta det första jag gör när jag vaknar.
Dricker bara te, ibland på helgerna kan jag ta något mer.
Äter inte frukost, Senast jag provade spydde jag bara upp det....inte kul
Det är viktigt med frukost så jag äter det fastän jag inte hinner. Det är min anledning. Och sen när man äter samma frukost i ett år tröttnar man, då vill man börja äta något annat ju. ): Vet inte vad tho
förut ja! Men nu för tiden aldrig. Eftersom jag heller sparar kalorier men att jag ändå har ingen lust av att äta nåt på morgonen.
Naah, kaffe.
Är nästan aldrig hungrig på morgonen, och när jag äter frukost så är jag mycket hungrigare resten av dan också, och det är bara jobbigt=S
oftast, kopp te och smörgås
Vissa dagar äter jag inget och andra dagar brukar jag vilja ha kaffe och en macka typs.
När jag är hemma på helgerna gillar jag att äta frukost men då blir det typs tre timmar efter jag har vaknat och så haha, finns ingen tid att äta när man ska till skolan.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet