Är det bara jag som saknar dom gamla TV programmen?
nej, nostalgi suger.
Jag saknar "Trasdockorna", Nalle-puh-avsnitten som brukade gå på morgonen och en massa andra tecknade barnprogram. Jag saknar mest när inte allt var data-animerat utan mest tecknat.
Jag får ångest och panikkänslor när jag ser gamla tv-program och filmer.
Speciellt saker gjorda av Disney.
Citat från dekadansken
nej, nostalgi suger.
Det.
Speciellt när man upptäcker att saker och ting inte är som man minns dem, som är mer än vanligt.
Jag vill hellre ha en positiv förändring, inte ta tillbaka gamla serier och barnprogram.
Fyfan för din skrivning.
Rederiet <3
Jag saknar jetix och z-tv.
JA DEN ENDA I HELA VÄRLDEN
Saknar alla Lattjo Lajban barnprogrammen, typ Nicke & Mojje/Nicke&Nilla, Dr Mugg och Bröderna Fluff.
Åh, och saknar förövrigt Lattjo Lajban över huvudtaget. Ville alltid ringa in och spela Hugo, men fick inte :(
Fast de flesta program var bättre när man var yngre. Hade de visats likadant idag så hade de inte varit lika bra. Med undantag för vissa.
Ronny och Ragge <3
Citat från surikat
Jag saknar jetix och z-tv.
Hahahhahahaha jetix????
Trettonåringar alltså.
svampbob !
Det är alltid lika retarded när folk säger att barnprogrammen är skit idag och dom var mycket bättre när jag var liten blablablafuckyoubla. Barnprogrammen har alltid varit samma dryga överspelande skit men man gillade det när man var lite för det var BARNprogram och anledningen till att man fortfarande tycker dom är bättre än dagens är för man förknippar dom med bra minnen och nostalgi!
inb4: dryga människor som skriver "umad?"
inb4: dryga människor som skriver "umad?" pga att jag skrev "inb4: dryga människor som skriver "umad?""
Disneydax, Salve. Plus att alla barnprogram nuförtin suger. Riktigt mycket. Räddningspatrullen ftw.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet