Allmän screamodiskussion
Ibland vill man inte spela med ett band längre, och då säger man det till bandet, och man kommer fram till hur man känner sig bekväma med att avsluta det hela.
Ta helst inte den här diskussionen här, utan känner man någon kan man facebooka den.
Citat från sailboats
Citat från Kidcrash
Heads up:
Pesanteur gör sin sista spelning tillsammans med Touche Amore i november. Sedan läggs Pes på is, alltså hiatus på obestämd tid.
Uppmana alla att komma.
Blire Konstellationen sen eller?!
För min del ja + soloprojekt drone/ambient. Daniel fortsätter i Dumpster och i något nystartat med några kids från Grieved. Thomas i Dumpster och Dev fortsätter der evig jakt på den ultimata vinylsamlingen, eller nåt.
Motivationen finns inte allt annat känns framkrystat. I nuläget finns det varken glöd eller fantasi. Vi stå och trampar på samma ställe.
Pessimiste(s) och Misanthrope(s) är ju slutsålda sen en tid tillbaka, däremot planeras repressing på båda till "hösten" i år, men jag vet inte om de blir klara tills deras Sverige-besök.
Morte Nee(s) lär de ju definitivt ta med sig om de löser vinylproblemet, och eventuellt andrapressen på Nihiliste(s).
Blir det record release show i samma veva eller?
Citat från Kidcrash
Heads up:
Pesanteur gör sin sista spelning tillsammans med Touche Amore i november. Sedan läggs Pes på is, alltså hiatus på obestämd tid.
Uppmana alla att komma.
Tråkigt att höra! Men ni gör väl vad som känns bäst för er.
okii , synd att jag missar pes sista spelning. Lycka till!
Kan kännas värt att åka upp till huvudstaden för att se pes en tredje och sista gång. Ifall jag lyckas klämma in det. Lycka till med era nya projekt, eller vad det nu är ni tar för er.
Bättre att man tar chansen och ser Touché Amore och Lighthouse!
Men det uppskattas om man kommer och gör spelningen lite extra fin.
vilket datum är det? vore ju kanske trevligt att kika.
med någon form av nässkydd...
Citat från Karin
med någon form av nässkydd...
Kom dit med en hockeyhjälm på huvudet. Snälla.
Citat från BukkakeTsunami
Citat från Karin
med någon form av nässkydd...
Kom dit med en hockeyhjälm på huvudet. Snälla.
<3
om du betalar mig för't
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet