Allmän diskussionstråd för gamers
Hela min gamer-persona kan sammanfattas i att jag sitter och väntar på den dagen Shenmue 3 kommer ut.
Citat från MANGlNA
Nein, men min flickvän har det så jag spelar det from time to time. Men på grund av det så har jag aldrig fått tummen ur att köpa det.
Sen hur mycket jag än gillar Nintendo så prioriterar jag inte deras titlar.
Personligen så spelar jag mest för storyn i spelens skull, och det är ett område som Nintendo tyvärr oftast ligger i lä.
Aha, såpass!
Pikmin 2 är mitt favoritspel av alla Gamecube-spel, fan ett av mina favorit RTS/spel överhuvudtaget. Musiken, grafiken, gameplay, allting är underbart.
Citat från Thias
Citat från BushGnome
Citat från BloodBath
Detta gör mig sur..
http://www.aftonbladet.se/debatt/article15431869.ab
Bullshit
Dubble Bullshit
Triple Bullshit
http://www.guildwars2guru.com/topic/64263-the-lack-of-cyrillic-support-is-outrageous/
Oh god...
Citat från lordkrall
http://www.guildwars2guru.com/topic/64263-the-lack-of-cyrillic-support-is-outrageous/
Oh god...
Obvious troll is obvious.
Indeed :D
Tragiskt nog faller många för det.
Fick Outland med PS+ förra månaden, sjukt bra.
Citat från MANGlNA
Fick Outland med PS+ förra månaden, sjukt bra.
Underbart!
Då får jag ett av mina all-time favorites Beyond Good & Evil (vilket var hela anledningen till att jag skaffade en Xbox för flera år sedan) i HD, ett chillspel i From Dust och ännu ett nice spel i Outland : D
Fy fan vad nice MGS2 och 3 HD versionerna är, det är som dag och natt jämfört med originalen...
Citat från OndaHamstern
Fy fan vad nice MGS2 och 3 HD versionerna är, det är som dag och natt jämfört med originalen...
Det är det jag hoppas att se med BG&E originalet och HD versionen! :)
Och fittigt nog så går det inte att lira originalet för XBOX (som jag har stående i min hylla) på min xbox 360, så detta är awesome!
gör bara BG&E 2 istället. Fan Ubisoft. Jag har tröttnat på att er E3 är 100 AC. Vi fattar, man sticker kniven i folk. :s
Peppar Okami HD remake.
http://blog.us.playstation.com/2012/06/19/okami-hd-coming-exclusively-to-ps3-with-playstation-move-support-this-fall/
Måste ärligt säga att jag var skeptisk till HD remakesen för MGS, men efter att ha testat 3an så bestämde jag mig för och köpa 2an (Köper dem via PSN då jag redan äger bägge PsP spelen)
En sak jag vart glatt överaskad över när jag startade upp 3an var att de har lagt in Metal Gear 1 och 2 i spelets start meny.
Edit
"Wreck-It Ralph’s Newest Trailer Is Here to Make You Wish It Was November Already"
http://www.blisteredthumbs.net/2012/09/wreck-it-ralph-newest-trailer/
Citat från unsterblich
gör bara BG&E 2 istället. Fan Ubisoft. Jag har tröttnat på att er E3 är 100 AC. Vi fattar, man sticker kniven i folk. :s
Det Michel Ancel (skaparen av ettan) har sagt är att dom har ett tight litet team som håller på och arbetar med BG&E 2 och planerar att släppa det till nästa generations konsoler :)
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet

