Allmän diskussionstråd för gamers
ah! det var dock inte ultimate. s:
tänkte på 2013 modellen som jag kollade på hos inet. s:
Samarost är sjukt värt det med.
Har aldrig haft en bra efarenhet när det kommer till Steelseries förutom när det kommer till deras headset. Deras möss är åt helvete likaså deras tagentbord.
toknöjd med mitt tangentbord tbh.
inget fancy men det gör sitt jobb och låter tok mysigt när man skriver på det^^
Jag brukar köra på billiga tangentbord så jag bara kan köpa nytt istället för att tvätta det)))))
Citat från squash
Har aldrig haft en bra efarenhet när det kommer till Steelseries förutom när det kommer till headset. Deras möss är åt helvete likaså deras tagentbord.
Kört på ett Steelseries Shift i ett par år, duger, men lär inte direkt köpa ett nytt när det går sönder.
+ Bekvämt.
+ Lätt att rengöra.
+/- Massor av macro-knappar. (Som jag nästan aldrig använder pga nästa punkt.)
- Mjukvaran deras är kass och har aldrig fungerat bra. (Fick min föregående dator att blåskärma när jag använde samma macro två gånger i rad.)
~ Brytarna ska vara bättre än 'vanliga' men slår självklart inte mekaniska.
Bra att du är nöjd iallafall!
Själv så måste jag alltid ha det bästa när det kommer till tangentbord med alla möjliga brytare, mus och musmatta så mina ord är verkligen inte lag, jag är elitist när det kommer till detta och bryr mig om små detaljer som den vanliga användaren inte skulle bry sig om eller känna av. Har själv lagt 3000:- på ett enda mekaniskt tangentbord, så jag är bara överdriven.
Använder ett äldre mekaniskt tangentbord också. (Dell w/e, haft i 10 år.)
Och lär väl köpa ett mekaniskt (Sugen på ducky shine 3.) när det här väl går sönder/blir segt/jag har pengar över till lyx.
IBM tro? Med bucklingsprings?
Ducky är bra. Man aldrig gå fel med ett Ducky tagentbord faktiskt, annars är "Das Keyboard" bra alternativ om man tycker att ducky är lite för "flashiga"
Citat från squash
IBM tro? Med bucklingsprings?
Ducky är bra. Man aldrig gå fel med ett Ducky tagentbord faktiskt, annars är "Das Keyboard" bra alternativ om man tycker att ducky är lite för "flashiga"
Står desvärre inget annat än Dell på det längre, men kan det nog mycket väl vara.
Ser intressant ut. Tyckt att Ducky är lite för flashigt. Tackar!
Citat från Falaphel
Jag brukar köra på billiga tangentbord så jag bara kan köpa nytt istället för att tvätta det)))))
Logitech k310.
Köpte detta för att slippa det dilemmat.
Drick inte skit framför tangentbordet, fattar inte varför folk gör det.
Logitech Wireless Keyboard K270 är det billigaste och bästa jag hittat. Fungerar klockrent.
Spill rinner rakt igenom.
190 spänn. Rena stölden.

Citat från squash
Drick inte skit framför tangentbordet, fattar inte varför folk gör det.
Tangentbord blir smutsiga oavsett om man gör det eller inte tyvärr.
Men jag håller med om att det är ganska så dumt att dricka kaffe och juice vid datorn.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet