Äckligaste du druckit?
När jag var yngre och inte druckit mycket alkohol så hade min bror fixat en flaska gin till mig och min kompis.
Vi tyckte inte det var sådär supergott så jag ringde min bror och frågade vad man kan blanda ut gin med när man hade nästan inget hemma.
Hans respons "Fan, blanda det med mjölk, blir säkert typ som white russian".
Varken jag eller min kompis hade druckit white russian innan och tänkte, låter coolt och gott vi kör.
Fy satan, gin och mjölk kombon är inte okej, funkar inte alls och inte i närheten av hur man gör en white russian.
Ändå drack vi skiten..
Vinäger.
absint
Aktivt kol
T-röd eller spolarvätska. Var inte värt att ligga i respirator och åka ambulanshelikopter för den fyllan kan jag lova.
En 'Samogon' (ryskt hembränt) som det bjöds på en av många lokala släktträffar. An abstract kind of absolutely disgusting. Gör mig glad inombords att jag är avhållsam gällande alkohol.
Kinesisk finsprit. Kostar typ 1500 svenska kronor flaskan. Smakade typ som bränd elektronik luktar.
Blomvatten. Fråga inte varför..
Polskt starkvin. Fy fAN. Jag älskar alkohol o kan få i mig det mesta men ville nästan slänga det här.
Norrlands Guld.
Första och sista gången jag prova det.
Öl
Whisky kanske? Osäker
Kokosvatten, fy fan.
Finsprit (a.k.a läkarsprit) - kändes som att gommen skulle trilla ned i halsen, och det ångade ögontårande, kväljande spritånga ur munnen under ca en timme efteråt.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet