mastertonberrys blogg



Kille, 42 år. Bor i Stockholm, Stockholms län. Är offline

mastertonberry

Senaste inläggen

Sommargården
26 juni 2015 kl. 21:41
ORANGE IS THE NEW BLACK
7 maj 2014 kl. 22:50
Söt
27 april 2014 kl. 14:13
"Bli aldrig vuxen på fritiden"
22 april 2014 kl. 20:44
Dagens wtf
14 april 2014 kl. 23:27
Varva ner
13 april 2014 kl. 21:27
Maskinerna är våra vänner
13 april 2014 kl. 19:40
JU FLER DESTO ROLIGARE (nej)
11 april 2014 kl. 19:29
17-åriga japaner
10 april 2014 kl. 22:01
SJUK :I
9 april 2014 kl. 23:04
Visa alla

Fakta

Civilstatus: Singel
Läggning: Straight
Intresse: Nörda
Bor: Själv
Politik: Anarkist
Dricker: Allt flytande
Musikstil: Skatepunk
Klädstil: Lolita
Medlem sedan: 2012-08-10

Event

mastertonberry har inte lagt till några event än.

Varva ner

Alltså jag måste verkligen lära mig att varva ner. Jag går och känner mig stressad och otålig och får ångest lite då och då. Vaknade i morse av att jag var stressad och rastlös utan anledning egentligen. Tyvärr så beror det nog absolut till hundra procent på att jag spelar för mycket samt sitter för mycket framför datorn. Jag vet att det är så men jag tycker det är så svårt att sluta.

Jag spelar mycket och blir rastlös och stirrig och får lätt ångest. Det är lugnt på jobbet så jag tror inte det är så mycket jobbet den här gången. Spelade för mycket när jag var sjuk nu nyligen. :I

Idag har jag inte spelat tv-spel vilket har varit nyttigt. Gick en sväng till stan (verkligen gick hela vägen från Sickla Kaj --> T-centralen). Det är en bit. Köpte skor o kläder. Hade verkligen ingen lust att umgås bland människor men det var rätt skönt att gå själv och bara ta allt i sin egen takt. :)

Tror jag måste börja försöka ha planering på vad jag gör om kvällarna så det blir lite mer strukturerat. Och jag känner att jag kan träna lite nästa vecka också. Så himla skönt!


Logga in för att kommentera
Janie Tjej, 32 år

planering är bra