eternalradios blogg
31 år. Är offline

Senaste inläggen
201728 december 2017 kl. 03:15
Jamen tjena
23 november 2017 kl. 13:06
113 - Jamen tjena
2 januari 2015 kl. 06:50
430 - Jamen alltså ja
31 augusti 2014 kl. 19:46
183 - ~ÅRET~
27 december 2013 kl. 21:25
161 - ???
5 december 2013 kl. 11:15
144 - Dör
18 november 2013 kl. 23:51
143 - Ska tillbaka
17 november 2013 kl. 21:46
110 - Till alla som säger att idoler inte kan sjunga
15 oktober 2013 kl. 18:49
93 - Livet, känslor, drakar
28 september 2013 kl. 20:05
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Iro Civilstatus: UpptagenLäggning: Bisexuell
Intresse: Slåss
Bor: Själv
Politik: Hemligt
Dricker: Glögg
Musikstil: Pop
Klädstil: Vanlig
Medlem sedan: 2008-02-11
Event
eternalradio har inte lagt till några event än.
183 - ~ÅRET~
Är lika cool som Sexualdropfucker, lovar.
1. Gjorde du något i år som du aldrig gjort förut? Eh uh såg Kisumai, Sexy Zone, HSJ, ABC-Z live. Gick på teater i japsland.
2. Höll du några av dina nyårslöften? Vet inte, minns inte om jag lovade nåt lol.
3. Blev någon/några av dina vänner föräldrar i år? En!
4. Dog någon som stod dig nära? Nej.
5. Vilka länder besökte du? Japan, Danmark, Sverige. lol
6. Är det något du saknar år 2013 som du vill ha år 2014? Ja, eller alltså, de senaste 6 månaderna har jag saknat det. Tokyo. Men jag åker tillbaka 2014, så.
7. Vilket datum från år 2013 kommer du alltid att minnas? Inga specifika datum, tror jag. Men konserter, antar jag. HSJ 12e maj till exempel, whoop.
8. Vad var din största framgång under 2013? Att ta mig in på andra året i universitet utan att göra första året tihi.
9. Största misstaget? ...hade jag inte blivit nominerad till uni i Japan nästa år, så hade misstaget varit att åka hem.
10. Har du varit sjuk eller skadat dig? Förkyld, om inget annat!
11. Bästa köpet? Konsertbiljetter, tbh.
12. Vad spenderade du mest pengar på? Konsertbiljetter, alkohol, och idolbilder orz
13. Gjorde någonting dig riktigt glad? Massor.
14. Vilka sånger kommer alltid att påminna dig om 2013? Alla på Sexy Zone's första album. Alla låtar på Good ikuze!. NEWS-låtar i allmänhet.
15. Var du gladare eller ledsnare i år jämfört med tidigare år? Som vanligt kanske. Är inte direkt en ledsen person tbh. Har reverse hemlängtan, bara.
16. Vad önskar du att du gjort mer? Gått på fler konserter hahaaha.
17. Vad önskar du att du gjort mindre? Sett på tvserier kanske! Fast ångrar inte det heller tihi.
18. Vad har gjort dig ledsen? Minns inte. lol
19. Blev du kär i år? Tror inte det. Inte på riktigt, iallafall. Kanske pyttelite. Fast inte tillräckligt för att kalla det "kär", typ?
20. Hur många har du kysst under året? 3... 4? Hahahaha minns inte :(
21. Favoritprogram på TV? Generation tengoku!!!!
22. Hatar du någon nu som du inte hatade i början av året? Hahaha nej hatar typ 1 person och henne hatar jag fortfarande :D Eller hatar gör jag väl inte egentligen. Har bara lite svårt för denne.
23. Bästa boken du läste i år? Hadaka no jidai? D:
24. Största musikaliska upptäckten? Har nog inte riktigt gjort nån musikalisk upptäckt........
25. Något du önskade dig och fick? Pengar? :D
26. Något du önskade dig men inte fick? En karriär som pojkbandsidol? D:
27. Årets bästa film? THE HOBBIT. punkt slut
28. Vad gjorde du på din födelsedag 2013? Åt tårta!
29. Finns det någonting som skulle gjort ditt år ännu bättre? Typ om jag hade fått träffat Nika och bli hans bästa vän i hela världen. lol nej jag vet inte.......
30. Hur skulle du beskriva din stil år 2013? JÄVLIGT SNYGG.
31. Vad fick dig att må bra? Mina familj, mina vänner, och detta kommer låta fruktansvärt töntigt men idoler :D
32. Vilken kändis var du mest sugen på? Åhåhåhå ska jag skriva en lista på det eller? Yamapi blir kanske #1, säger man nej till honom är man liksom dum. /: dem boobs
33. Vem saknade du? Mina vänner i Japan. Och Kisama :( Och MasterK :(
34. De bästa nya människorna du lärde känna? Har lärt känna så mycket folk haha :((( Mirjam kanske!
35. Vilken var den bästa dansnatten? Är för straight för att dansa D;
36. Vilken fest var den roligaste du var på? Uhm... Tycker jag haft kul varje gång jag varit ute. Utom senast för då däckade jag cirka midnatt lol.
37. Vilket motto har du använt dig av under 2013 som du kommer att fortsätta med? "Du är snyggare än alla andra!!" och så är man inte det :PPpPpP
