busbarns blogg



Tjej, 29 år. Bor i Skellefteå, Västerbottens län. Är offline

busbarn

Senaste inläggen

Hah.
20 februari 2023 kl. 19:29
TW suicid
9 juli 2021 kl. 01:38
Första blogginlägget på hur många år som helst?
20 april 2020 kl. 20:15
EC och dess människor nu för tiden
23 februari 2018 kl. 20:08
Blablabla titel osv
8 februari 2018 kl. 12:10
Fantastisk helg
5 februari 2018 kl. 18:09
Marilyn och jag
29 januari 2018 kl. 12:10
Tbt Seterra
28 januari 2018 kl. 22:57
Att helt plötsligt vara vuxen
28 januari 2018 kl. 14:22
Satahormoner
27 januari 2018 kl. 12:46
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Linnea Civilstatus: Singel
Läggning: Bisexuell
Intresse: Kreativitet
Bor: I skogen
Politik: Röd
Dricker: Vin
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2008-09-06

Just sådär innan jag somnar

Åh, har haft den bästa dagen på evigheter. Suttit på en bar iklädd sammetsfodral med lockat hår, lyssnat på livejazz och druckit snorbilliga drinkar. Pratat om allt från himmel till jord och bara mått så jävla bra.
Under dagen har jag spenderat oförskämt mycket pengar men jag är så jävla värd det, hela tiden visserligen men framförallt eftersom jag har jobbat för det hela sommaren och kämpat som ett djur för att få ihop den här resan. Jag köpte mig själv en julklapp (Som jag och mina föräldrar ska dela på, och så måste jag slå in den och vänta till julafton för att få den ändå), en fruktansvärt helt fantastiskt dyr locktång som är fullt och helt fantastisk och blev kompis med hon som sålde locktången. Vi umgicks säkert i en timme, bytte facebook, fick en lista med de bästa nattklubbarna och så tog vi kort ihop som hon nu har lagt upp på sin facebook och taggat oss i, varpå hon skrev "The funniest and cutest girls from Sweden!!! I'll come visit u in the forest". Vi smälte lite och överväger lite extra att komma och hälsa på i Israel när hon flyttar tillbaka då hon lovade oss att skaffa oss en boende om vi åkte dit.
Jag mår i största allmänhet väldigt bra. Livet är väldigt bra och jag gråter av lycka för varje dag jag inte är fylld med ångest och död utan faktiskt får leva. Det var så jävla många år sedan sist. Jag kommer inte ihåg när jag sist mådde såhär bra, framförallt inte under så här lång tid.




Logga in för att kommentera
glencoco 29 år

Det där med locktången är så fantastiskt, låter som någonting ur en fransk indiefilm.

busbarn Tjej, 29 år

Visst är det, själv är jag lite kär i minnet

jkahsfagfvi Tjej, 35 år

Hejja hejja <3<3

busbarn Tjej, 29 år

Ja, ja, ja <3

Jimin Tjej, 32 år

Allt låter helt underbart.

busbarn Tjej, 29 år

Det var helt underbart