busbarns blogg



Tjej, 30 år. Bor i Skellefteå, Västerbottens län. Är offline

busbarn

Senaste inläggen

Hah.
20 februari 2023 kl. 19:29
TW suicid
9 juli 2021 kl. 01:38
Första blogginlägget på hur många år som helst?
20 april 2020 kl. 20:15
EC och dess människor nu för tiden
23 februari 2018 kl. 20:08
Blablabla titel osv
8 februari 2018 kl. 12:10
Fantastisk helg
5 februari 2018 kl. 18:09
Marilyn och jag
29 januari 2018 kl. 12:10
Tbt Seterra
28 januari 2018 kl. 22:57
Att helt plötsligt vara vuxen
28 januari 2018 kl. 14:22
Satahormoner
27 januari 2018 kl. 12:46
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Linnea Civilstatus: Singel
Läggning: Bisexuell
Intresse: Kreativitet
Bor: I skogen
Politik: Röd
Dricker: Vin
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2008-09-06

Det kommer bli en lång kall vinter

Ligger hemma och kurerar mitt hjärta med en ansenlig mängd te och Kent. Vilken är er favoritlåt med Kent, om ni lyssnar på dem såklart?
Jag vet inte riktigt själv, jag har ett par stycken som jag samlat i en spellista på grooveshark (http://grooveshark.com/playlist/KENT/75431591)

Idag, ikväll, i eftermiddag ska jag iväg och titta på Berättelsen som Pi och jag peppar faktiskt det väldigt mycket, den har fått sjukt bra reviews och så vidare, så det ska verkligen bli spännande. Det blir med hela familjen vi ska iväg, familjeaktivitet helt enkelt.
Sen kommer min man hem. Jag saknar honom, men det är nog ingenting som ni har missat direkt. Då ska vi öppna de sista klapparna, de som vi fått tillsammans.




Två vackra bilder. Sådär, bara för att jag kan.
Jag saknar Tor, min lilla oskuldspojke som jag misstänker inte längre är oskuld. Åh, vad jag längtar efter att spendera en natt i hans armar och prata strunt och bara hålla om varandra. Vilket mest troligt lär sluta med att han slår mig eller någonting, för det är så det brukar sluta. Vilket som så kommer vi inte att träffas under lovet någonting, vilket kändes fruktansvärt tråkigt.
Men, jag får träffa min man, och jag får sova i hans famn, och drunkna i hans underbara doft och viska hemligheter i hans nacke, och det är inte heller så tokigt.


Logga in för att kommentera
jkahsfagfvi Tjej, 35 år

Utan dina andetag.
Dom som försvann.
Om du var här.
Kärleken väntar.
Palace&Main.

GOD JUL I EFTERSKOTT VACKRA FLICKA <3

busbarn Tjej, 30 år

Det är minst sagt vackra låtar. Fast det mesta med Kent är ju faktiskt fantastiskt

Åh, tack det samma fina, fina du, jag blir så löjligt glad varje gång du kommenterar någonting eller skriver någonting, du gör mig som så himla glad och jag tycker så otroligt mycket om dig

Anaesthetized Kille, 34 år

Hälsa Ebbe från mig! Och ha en trevlig kväll^^

busbarn Tjej, 30 år

Det ska jag göra, och ehuhuhuehu, det kommer vi nog säkert att ha

Mangokejsarinnan Tjej, 28 år

Jag har på tok för många favoriter med Kent. Är så glad över att jag växt upp med det bandets musik forsandes in i mina öron. Mamma har så många skivor. Men låt säga.. Utan dina andetag, Kärleken väntar, Sundance Kid. Åh, Sundance Kid är en låt som spelats så många gånger. Jag minns att visa mornar så vaknade jag upp med mamma vid min sida och hon slog på Kent med just den låten, högt. Sedan steg vi upp och åt rostade mackor med marmelad och Oboy. Det var så otroligt mysigt.

busbarn Tjej, 30 år

Den låten gjorde så jag fick MVG i trummor på musiken!