busbarns blogg



Tjej, 29 år. Bor i Skellefteå, Västerbottens län. Är offline

busbarn

Senaste inläggen

Hah.
20 februari 2023 kl. 19:29
TW suicid
9 juli 2021 kl. 01:38
Första blogginlägget på hur många år som helst?
20 april 2020 kl. 20:15
EC och dess människor nu för tiden
23 februari 2018 kl. 20:08
Blablabla titel osv
8 februari 2018 kl. 12:10
Fantastisk helg
5 februari 2018 kl. 18:09
Marilyn och jag
29 januari 2018 kl. 12:10
Tbt Seterra
28 januari 2018 kl. 22:57
Att helt plötsligt vara vuxen
28 januari 2018 kl. 14:22
Satahormoner
27 januari 2018 kl. 12:46
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Linnea Civilstatus: Singel
Läggning: Bisexuell
Intresse: Kreativitet
Bor: I skogen
Politik: Röd
Dricker: Vin
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2008-09-06

In i ljuset, lämna lamporna på

Jag tycker inte att man borde behöva se hur många bevakare man har på sin blogg. Jag får bara ångest då jag förlorar följare. Haha.

Ligger vilket som i min säng, nerbäddad med nytvättat och nyborstat hår. Jag tyckte det var på tiden eftersom jag inte hade borstat det på över en vecka och mitt hår höll på att bli en enda dreadmatta.
Jag lyssnar på Kents nya album som är bäst i världen. Jag gillar hela det albumet, det är inte så ofta jag gillar hela album, eller jo, med Kent så är det nästan alltid så.
Blev avstulen min ipod i förrgår. Grät några bittra tårar. Stöldanmälde det till polisen och jag lär ju inte få tillbaka den. Så jag ska alltså köpa en ny!
Så mycket pengar som jag tjänade i sommar så har jag verkligen råd med det. Till råga på allt så visade det sig att de nyligen kommit ut med en ny snyggare och bättre modell, som bara är trehundra kronor dyrare än den förra, fast med dubbla minneskapaciteten. Jag ska gulla med mamma och pappa och se om de kan sponsra mig eftersom jag trotsallt blev avstulen den, och har älskat den med mitt liv.
Jag tror att jag ville komma fram till någonting smart, en fin slutkläm och sådär, men jag tappade bort det.
Hoppas ni står ut vilket som. Vill för övrigt köpa ett fint kamerahus. Vad ska man köpa för något? Fungerar Canon 500D? Vi har dem på skolan och jag tycker väldigt mycket om dem, men jag vet inte, har hört att Nikon ska vara ännu bättre för mindre pengar, hur är det? Haha, jag kan ingenting om kameror.

Nu ska jag visa er några bilder på världens vackraste kvinna, Elsa Billgren, vars blogg alltid kan göra en ledsen Linnea glad.





Edit: Det märks verkligen hur lite jag har sovit inatt. Suck, haha, mindre sammanhängande inlägg får man nog leta efter, men jag hade det trevligt trots att det blev lite sömn.


Logga in för att kommentera
vinjette 30 år

Vad David_Bowie sa. Helt.seriöst.
Ha en asfin kväll, kram!

busbarn Tjej, 29 år

haha, åh, tack vackra du

Mangokejsarinnan Tjej, 28 år

Älskar hennes solglasögon.

busbarn Tjej, 29 år

har du läst om dem? Det går ju liksom att fälla upp dem, så det blir som mussepigg-glasögon!

David_Bowie Tjej, 30 år

Vill bara säga att din blogg är en ibland de få enda värda att läsa på ec. Tycker jag!

busbarn Tjej, 29 år

Åh, men tack, vackra, vackra du, så himla glad jag blir nu, tack!