Toffelmongos blogg



Kille, 33 år. Bor i Uppsala, Uppsala län. Är offline

Toffelmongo

Senaste inläggen

Hej
3 maj 2015 kl. 10:02
Hej
4 mars 2015 kl. 16:47
Hej
20 september 2014 kl. 11:33
Hej
17 juli 2014 kl. 20:55
Hej
6 juli 2014 kl. 23:02
Hej
5 juli 2014 kl. 17:59
Hej
18 juni 2014 kl. 21:30
Hej
10 juni 2014 kl. 17:32
Hej
24 maj 2014 kl. 12:40
Hej
13 maj 2014 kl. 18:38
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Daniel Civilstatus: Ensam
Läggning: Straight
Intresse: Sex
Bor: I skogen
Politik: Politik?
Dricker: Öl
Musikstil: Metalcore
Klädstil: Nudist
Medlem sedan: 2009-06-16

Event

Toffelmongo har inte lagt till några event än.

Hej

Hej.

Grymt kul att stiga upp innan 7 imorse, äta macka och koka kaffe. Sen bege sig in till stan för att skriva tenta.
Eftersom att UL är så förutsägbara så visste jag att min buss absolut inte, under några omständigheter, skulle komma fram i tid, därav tog jag en buss som gick åtminstone en kvart innan jag borde behövt åka och ändå var jag nära att bli sen. Dessutom möts man av att det blåser isbjörnar i 600 sekundmeter så fort man går utanför dörren och det är inte heller någon som har känt sig flitig och tagit på sig jobbet att skotta gården på morgonen, även fast det säkerligen är någon som har det jobbet.

Jag förstår fan inte hur en sträcka som ska ta runt 9minuter med buss plötsligt kan ta 20. Försvinner körförmågan hos alla som kör buss vid minusgrader eller snö? Samma för tåg för den delen, men det grabbar inte direkt mig.

Halvvägs till ekonomikum inser jag att jag har tappat min penna på vägen, så jag tänker att det kanske går att köpa en penna där, vilket det gör, däremot tar dom inte kort och jag har inte ett öre på mig. Men den otroligt vänliga mannen såg paniken i mina ögon och lät mig få en penna, jag kan tänka mig att bära hans förstfödda son för det.

Tentan gick relativt bra, tror jag, jag är säkert 1 poäng under godkänt bara för att det kändes som att jag borde vara godkänd. Det är standard.
Sen fick jag tröstäta med bittra män på Burger King, vilket var fucking värt.
Tröstshoppa lite på systemet också, bara för att man kan.

Jag hatar vädret.

Alla ska med samma efternamn ska dö.

Göra kaos.


Logga in för att kommentera
c0opycat Tjej, 30 år

HAN KANSKE INTE FÅR NÅGRA SÖNER ALLS!?

Toffelmongo Kille, 33 år

Men då tänker ju inte jag bära det barnet, jag bär bara hans förstfödda sån.