Oliviers blogg
Kille, 31 år. Bor i Sundsvall, Västernorrlands län. Är offline

Senaste inläggen
Det kåtaste mest misära emo:t17 maj 2017 kl. 18:04
Död
26 augusti 2015 kl. 23:15
Kom med något bättre
6 juni 2015 kl. 12:36
Vänner
16 april 2015 kl. 00:00
Kväva
25 mars 2015 kl. 21:45
Alla
19 mars 2015 kl. 20:04
Karriär
12 februari 2015 kl. 09:20
Livet
3 februari 2015 kl. 18:24
Klaga mer då
27 oktober 2014 kl. 00:32
Värsta dagen i London, någonsin
17 oktober 2014 kl. 23:16
Visa alla
skottland/england/frankrike/belgien
familjeäventyret blev inte helt som planerat... men lite iaf. ska försöka förklara lite kort, eftersom det har varit rätt kul.
Dag 1:
åkte till Edinburgh i Skottland till och börja med och spenderade en hel dag där. gick omkring på gatorna och utforskade bland annat Edinburgh Castle.
Dag 2:
spydde hela natten och nästan hela dagen= vi missade det billiga tåget från London till Edinburgh. men istället så köpte vi en saab cab och åkte bil istället... vilket var en 8 timmars biltur. sedan är det inte så jävla kul att försöka orientera sig på Londons gator med bil, då det är vänstertrafik och väldigt... stort.
dagen efter så hade vi en hel dags shopping i London, vilket inte var så lyckat eftersom jag inte hittade så mycket...men införskaffade diverse veganska hygienprodukter vilket var nice, luktar rätt fräscht nu.
Dag 3 (idag):
åkte från London idag för att ta en färja till Frankrike (var tanken iaf). men vi hamnade på ett tåg istället. sedan körde vi från frankrike till Belgien där jag är just nu.
(hoppas alla fina kossor syns)
och imorgon så kör vi vidare till några andra ställen, är påväg hemåt iaf vilket är lite skönt.
under min resa så har jag kommit på en grej iaf;
om jag någonsin gör misstaget att skaffa en flickvän så ska jag köpa henne massor av fläktar i present som hon kan ställa i sitt rum.
då kan man ha sex utan att det blir svettigt och äckligt.
over and out