MarresMinds blogg



Tjej, 30 år. Bor i Ludvika, Dalarnas län. Är offline

MarresMind

Senaste inläggen

Jag saknar dig min kära kusin
8 november 2013 kl. 12:57
Dagens Sanning
25 april 2013 kl. 19:55
Dayviews
25 april 2013 kl. 19:13
Dagens Kloka ord
15 april 2013 kl. 01:08
Kaniner kan inte vara fula
12 april 2013 kl. 18:00
Vill sova men kan ej :(
5 april 2013 kl. 01:32
Lalalala la la la la
27 november 2012 kl. 21:41
onödiga saker
11 augusti 2012 kl. 02:25
bara jag som tycker att detta är kul xD?
2 juni 2012 kl. 15:47
twilligt för en 7åring
13 maj 2012 kl. 22:41
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Maria Civilstatus: Upptagen
Läggning: Straight
Intresse: Kreativitet
Bor: Inte valt
Politik: Inte valt
Dricker: Vin
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2012-01-29

Jag saknar dig min kära kusin

När jag var 14 år fick jag information om att min kusin Isabell hade tagit självmord. Jag är 19 nu men jag saknar henne så mycket. Jag tänker på henne väldigt ofta och ångrar att jag aldrig frågade hur hon mådde eller hur att ingen verkade ana att hon skulle göra detta. Jag vill bara gå tillbaka i tiden och ringa henne varje dag och berätta hur viktig hon och få henne att prata ut varför hon känner som hon gör.

Jag vill ha tillbaka min kusin som jag minns henne när hon levde , Hon var som en storestyster både för mig och min bror. Hon var jätte lik mig på så många sätt , hur hon såg ut , vad hon tyckte om att äta , storlek på kläderna , intressen och mer. jag kommer aldrig riktigt veta exakt varför hon försvann, Men delar av henne så som personlighet finns kvar i mig.

Saknar dig Isabell även fast du inte lever så är du fortfarande så älskad <3


Logga in för att kommentera
Death_the_Kid Tjej, 32 år

Jag tror det hade inte spelat någon roll hur mycket du än ringde och pratade med henne. Självmord är inte alltid av anledningen att man mår dåligt och behöver prata. det kan bara vara ett beslut som personen känner djup inne i sig. Ork och kraft finns inte eller man bara inte ser någon lösning. Ta inte mig som kallblodig person.