Klubblands blogg



Tjej, 30 år. Bor i Hultsfred, Kalmar län. Är offline

Klubbland

Senaste inläggen

Berlin, studenten, flytt, Emmaboda, osv
28 augusti 2013 kl. 12:02
Star Wars, bio, kaffe, uteservering, osv, osv!
11 april 2013 kl. 10:32
Nattliga tankar + Coldplay = djupt
30 mars 2013 kl. 00:35
Lång ointressant text oki
28 mars 2013 kl. 23:07
Jag lever fortfarande
28 mars 2013 kl. 00:21
Identitetskris osv
20 mars 2013 kl. 23:39
Forever alone ":-))"
18 mars 2013 kl. 21:52
Star Wars idag
15 mars 2013 kl. 22:59
Vi skulle älska varandra tills jorden gick under
13 mars 2013 kl. 23:02
En magisk tanke
12 mars 2013 kl. 21:43
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Felicia Civilstatus: Upptagen
Läggning: Asexuell
Intresse: Musik
Bor: Själv
Politik: Inte valt
Dricker: Vatten
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2008-05-22

Event

Klubbland har inte lagt till några event än.

Oh happy day

Även idag; så himla trött att jag inte vet vad jag själv heter. Typ. Orkar inte med den här tröttheten. Kan inte sätta fingret på mitt humör idag, känner mig väl egentligen mest tom och ledsen av oklar anledning.
Var i alla fall ute på en kombinerad promenad och springrunda tidigare idag på sammanlagt 15 km och det var härligt men alldeles för kallt för att springa egentligen. Fick avbryta sprinten pga att jag inte kunde andas och jag fick så ont i lungorna att jag inte visste vart jag skulle ta vägen. Så har spenderat min eftermiddag och kväll med onda lungor, konstant hosta, flimmer framför ögonen samt att det har svartnat totalt. Alltså... åh vad jag älskar mitt liv ibland. Vill inte riktigt vara med mer.
Nu har jag i alla fall bäddat ner mig i sängen med min kisse och ska kolla på Big Fish, en film med Ewan McGregor som jag hoppas kan vara fin. I övrigt så hoppas jag mest på att vakna utvilad och glad och redo för ännu en lång morgonpromenad imorgon. Jappjapp, gnälligt inlägg men det är lite sån jag är. Men jag är bara så less på allt och alla och saknar min egna lägenhet så himla mycket och vill bara låsa in mig där och sitta där ensam resten av mitt liv, herå!


Logga in för att kommentera