Klubblands blogg



Tjej, 30 år. Bor i Hultsfred, Kalmar län. Är offline

Klubbland

Senaste inläggen

Berlin, studenten, flytt, Emmaboda, osv
28 augusti 2013 kl. 12:02
Star Wars, bio, kaffe, uteservering, osv, osv!
11 april 2013 kl. 10:32
Nattliga tankar + Coldplay = djupt
30 mars 2013 kl. 00:35
Lång ointressant text oki
28 mars 2013 kl. 23:07
Jag lever fortfarande
28 mars 2013 kl. 00:21
Identitetskris osv
20 mars 2013 kl. 23:39
Forever alone ":-))"
18 mars 2013 kl. 21:52
Star Wars idag
15 mars 2013 kl. 22:59
Vi skulle älska varandra tills jorden gick under
13 mars 2013 kl. 23:02
En magisk tanke
12 mars 2013 kl. 21:43
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Felicia Civilstatus: Upptagen
Läggning: Asexuell
Intresse: Musik
Bor: Själv
Politik: Inte valt
Dricker: Vatten
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2008-05-22

Event

Klubbland har inte lagt till några event än.

Julhelg, tatuering och ett nytt år!

Det känns som om det har hänt alldeles för mycket i mitt liv den senaste tiden, men samtidigt inte. Det är lov och jag är hemma och det har precis varit jul. Har haft en mycket fin jul. Fick äntligen en Star wars tröja samt en tatuering. HAH, vet inte om jag vågar nu längre. Sen blir jag så himla osäker. Antar att det bara är på grund av att det faktiskt är på gång nu. Men vi får väl se!
Var även och trängdes med en massa folk på rean igår och känner mest att aldrig mer, även om jag lyckades fynda en hel del.

En annan mycket bra sak är att jag jättesnart tar studenten. Verkligen jättesnart. Vad ska jag göra då? Flytta hem igen? Plugga vidare? Nä, det får bli ett senare bekymmer. Nöjer mig med att tänka på att min tid i Hultsfred äntligen är över och jag får ge mig ut på nya äventyr. Jag menar, jag går fyra veckor och sedan försvinner tio veckor då vi har praktik, och sedan är det knappt inget kvar. Halleluljah vad bra det känns och hallelujah vad inte bra det känns att jag inte har någon praktikplats.

Menmeeeen, nytt år på tisdag och det känns fett. Hejå äckliga 2012!!


Logga in för att kommentera