Jonskatans blogg
Tjej, 32 år. Bor i Göteborg, Västra Götalands län. Är offline

Senaste inläggen
Haha idag.12 januari 2012 kl. 15:20
haha hej
27 november 2011 kl. 13:35
Heidoooo
23 november 2011 kl. 10:13
tänkte
16 november 2011 kl. 02:08
alltså nää
30 oktober 2011 kl. 23:20
flytta
28 oktober 2011 kl. 00:08
Glad
22 oktober 2011 kl. 01:51
Värt?
11 oktober 2011 kl. 20:33
Antagligen inte logiskt alls
11 oktober 2011 kl. 02:49
kan inte!
29 september 2011 kl. 01:07
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: aladdins pung Civilstatus: SingelLäggning: Bisexuell
Intresse: Äta
Bor: Inte valt
Politik: Inte valt
Dricker: Inte valt
Musikstil: Inte valt
Klädstil: Nudist
Medlem sedan: 2008-12-02
Event
Jonskatan har inte lagt till några event än.
patetiska horor, feta människor och SD
Jag är på surt jävla humör så ska sitta en stund och klaga
FET:
Idag va jag med alekk, anni och lisa. Det va kul, men när det gick förbi en seriöst ASTJOCK brud börjar man fan tänka. (Det händer hela tiden när alekk är med har jag märkt, alltså diskussionen om feta människor och patetiska idioter, lite roligt faktiskt)
Hur kan nån låta det gå så långt att när man liksom väger typ 150-200 kilo inte gör nåt åt saken?! Är dom blinda eller?
Och sen dessa jävla bortförklaringar "jag är född tjock" "jag har kraftig benstomme"
Aa visst att vara kraftigt byggd är en sak, men att vara FET är en annan. Och folk som är mulliga ska inte komma och säga att dom är tjocka eller feta eller liknande, för det här är en FET person.
Patetiska horor:
Jag kan inte sluta bli så jävla irriterad på folk som hela hela hela tiden ska ha uppmärksamhet. Typ säga att de har anorexia, bulimi eller överhuvudtaget nån typ av ätstörningar för att folk ska säga att de är smala, tycka synd om dom eller what ever. Så jävla okänsligt så det är inte sant. Sen finns det de som försöker få uppmärksamhet genom att snacka skit om folk, alltså wtf?! Tror dom att någon tycker mer om dom bara för att de snackar skit om någon eller vaddå? Då fattar man juh bara att den personen inte är att lita på. Så vad tjänar de på det? Vissa tänker fan inte långt. Idioter.
SD:
Sverigedemokraterna var på skolan igår, vilket jag tycker är rättvist och bara bra. Men tro fan att folk ska reagera som om det vore ku klux klan eller något. Ska alla andra partier få besöka skolorna så är det klart som fan att SD också ska få det! Hur resonerar folk egentligen?! Rätt ska va rätt, antingen ska alla få komma eller ingen. Det bästa vore om partierna inte fick komma in på skolor överhuvudtaget tycker jag i alla fall.
Tror inte att någon orkade läsa, men har avreagerat mig lite nu i alla fall. Är dock fortfarande förbannad på smågrejer. Kommer säkert skriva ett till inlägg ikväll och klaga mer, enjoy!