FMJs blogg



Kille, 35 år. Är offline

FMJ

Senaste inläggen

Att leva med antidepressiv medicin
8 december 2016 kl. 16:25
Lista
7 april 2016 kl. 11:55
Justeee
6 april 2016 kl. 16:41
Så uttråkad idag
9 februari 2016 kl. 16:48
Tidigt
4 februari 2016 kl. 05:13
Det går bra nu
2 februari 2016 kl. 15:44
:dd
29 januari 2016 kl. 10:08
Asaaaarg
22 januari 2016 kl. 11:51
Kära dagbok
9 januari 2016 kl. 10:15
:'((((((((((((((
4 januari 2016 kl. 07:31
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Fidde Civilstatus: Singel
Läggning: Inte valt
Intresse: Festa
Bor: Med någon
Politik: Politik?
Dricker: Te
Musikstil: Inte valt
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2008-02-10

Updateeee

Idag är det fredagen den 13e. Hatar den här dagen. Tror så mkt på den att jag blir galen. Så ska ligga gömd under kuddar och täcke hela dan.

Äntligen börjat på min nya medicin i tablettform och ska börja trappa ner andra medicinen. Jobbigt med sprutor och dropp.

Prata i telefon 2 timmar med S igår och 2 timmar med E. Dom två gör att min vistelse här inte är allt för jobbig.
Men kvällarna blir så tråkiga.

Mina armar tycker inte om dropp. Är uppe i 5e nålen och typ 10 stick totalt. Igår fick mina ådror en retreaktion och dom blev svullna och röda istället för att vara blåa :((

Fick ta ut droppet och sätta ny nål i andra armen så blev det bättre. Men var ganska läskigt.

Igår blev jag nästan jagad av en älg


Logga in för att kommentera
BEBE Tjej, 32 år

Du kan ju inte sluta med att säga att du blev nästan jagad av en älg utan att berätta vidare!? haha

FMJ Kille, 35 år

Hahaha ojdå :)
Jag var ute och gick och så var det en älg mamma och en älgkalv. Så jag börja gå jättesakta förbi dom. Och dom hade ögonkontakt med mig hela tiden. Och när jag kom lite väl nära ställde sig den stora älgen upp och börja sakta gå mot mig och jag gick sakta sakta baklänges. Släppte inte ögonkontakt en sekund. Tillslut bröt den ögonkontakt och titta åt sidan o h jag bara vände mig om och sprang allt jag kunde till sjukhuset hahaha