FMJs blogg



Kille, 35 år. Är offline

FMJ

Senaste inläggen

Att leva med antidepressiv medicin
8 december 2016 kl. 16:25
Lista
7 april 2016 kl. 11:55
Justeee
6 april 2016 kl. 16:41
Så uttråkad idag
9 februari 2016 kl. 16:48
Tidigt
4 februari 2016 kl. 05:13
Det går bra nu
2 februari 2016 kl. 15:44
:dd
29 januari 2016 kl. 10:08
Asaaaarg
22 januari 2016 kl. 11:51
Kära dagbok
9 januari 2016 kl. 10:15
:'((((((((((((((
4 januari 2016 kl. 07:31
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Fidde Civilstatus: Singel
Läggning: Inte valt
Intresse: Festa
Bor: Med någon
Politik: Politik?
Dricker: Te
Musikstil: Inte valt
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2008-02-10

Kära dagbok

Igår jobbade jag för första gången på en månad, det gick bra jag mindes alla PLU-koder nästan och det var inga problem alls. Förutom att man får så ont i ryggen av den dumma kassastolen så har pendlat mellan att sitta och stå upp hela dan. Men min rygg fick ont ändå och om jag fick massage av nån just nu skuulle jag älska den personen foreverrr. Men skönt att få jobba lite iaf så jag kan börja spendera pengar igen.
I förrigår köpte jag nytt tangentbord och hörlurar för 1800kr och igår blev det busskort och skor för 1800kr typpp. Glömmer av ibland att jag inte har så mkt tider så fortsätter köpa dyra saker. Och måste spara lite om det nu blir så att jag åker till london en sväng i oktober!

Jag har drömt mardröm 3 nätter i rad nu och det brjar bli lite jobbigt. Läste igenom vad som orsakar mardrömmar och det som verkar mest sannolikt för mig är sömnbrist. Brukar sova rätt dåligt när det är fullmåne, så sov väldigt få timmar varje natt förra veckan och det gör att jag drömmer mardrömmar vilket gör att jag får ännu mindre sömn. Imon är jag iaf ledig så då ska jag försöka sova ut.
När jag hade sömnbrist sist var när jag jobbade på mitt gamla jobb och då var det verkligen extremt. Jag kunde tänka på saker och sen inte minnas om det var nåt jag bara tänkte på eller om det hade hänt på riktigt, jag kunde ändra på saker som hänt och trott att nåt annat hade hänt. Och jag var på gränsen att börja gråta varje sekund. Helt sjukt vad sömnbrist påverkar en psykologiskt.

Meh nu ska jag käka frukost och in och köpa en ny mobil innan jobbet. Fortfarande inte bestämt mig om jag vill ha en Samsung S3 4g eller S4 mini. Det ska tydligen inte vara så stor skillnad på dom förutom att skärmen är lite mindre på mini, och den är 500kr billigare.


Logga in för att kommentera