AlextheAwesomes blogg
30 år. Bor i Borlänge, Dalarnas län. Är offline

Senaste inläggen
Queen..20 januari 2016 kl. 21:10
Bra pluggmusik. (y)
19 januari 2016 kl. 23:12
Ute i tid osv.
12 januari 2016 kl. 20:15
Stuff to do när man har tråkigt. :)
24 juni 2015 kl. 21:31
RibbottenbyggarN
15 oktober 2014 kl. 18:44
Flytt på g. :)
8 oktober 2014 kl. 21:31
Tråkigt och sådär..
26 augusti 2014 kl. 09:19
Rockstad och Heima <3
18 augusti 2014 kl. 19:48
Because why not.
15 juli 2014 kl. 21:07
It's fucking happening!!!!!
3 maj 2014 kl. 11:11
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Alex Awesome Civilstatus: FörlovadLäggning: Inte valt
Intresse: Foto
Bor: Med någon
Politik: Röd
Dricker: Sprit
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2008-11-09
Event
AlextheAwesome har inte lagt till några event än.
The people of wind and sun
Projektarbetet går framåt, APUn flyter på bra och jag trivs här i mitt fina (och kalla) vinterland. Idag gjorde jag klart affischen till kursen jag ska hålla, fotoredigering för nybörjare heter den. Problemet är bara, jag vet fan inte vad jag ska lära dem! D:
Jag tycker liksom inte själv att jag är sådär överdrivet duktig på att redigera foton, jag mest bara drar lite i nivåer samt pillar lite i färgmättnaden och sen äre klart. Sen händer det väll att jag redigerar bort grejer ibland, gör hela bilden svartvitt utom just en specifik sak, ändrar färg på ögonen, gör dem lite mer intensiva och sådana grejer men liksom, tänk om de redan kan allt detdär, vafan gör jag då liksom? Men jaja, det löser sig väl, jag får helt enkelt kika in på moderskeppet och kika runt för att få lite inspiration, det funkar alltid liksom. :)
Sen ikväll så blir det att åka hem till morbror och hans familj och äta middag, kommer nog bli riktigt trevligt och kameran följer självklart med. :)
Men nu ska jag sätta mig och göra annat innan vi ska åka.
Báhcet dearvan! ;)