woes blogg
Tjej, 29 år. Bor i Bandhagen, Stockholms län. Är offline och var senast aktiv: 30 mars kl. 14:31

Senaste inläggen
en liten 'hälsning'5 januari 2015 kl. 16:40
chesteerrfield
22 oktober 2014 kl. 16:52
intressant
7 september 2014 kl. 14:09
dear äckel
15 mars 2014 kl. 20:50
fel titel
21 februari 2014 kl. 15:56
be dina armar sluta stirra på mina ögon ok
8 februari 2014 kl. 12:37
WHY WON'T YOU LET ME GO
5 februari 2014 kl. 02:50
utan tid
26 januari 2014 kl. 02:39
lättpåverkad
21 januari 2014 kl. 23:57
vem vet
12 januari 2014 kl. 12:29
Visa alla
under my thumb
idag har jag försökt handla julklappar (vilket oftast leder till att jag köper saker till mig själv eftersom jag aldrig annars 'shoppar') och det blev bara tre. en fin brosch och två tidningar från 40-50 talet till farmor och farfar som jag ännu inte riktigt vet om jag ska ge (de kanske tar illa upp att jag ger dem gamla tidningar och liksom trycker åldern i ansiktet på dem (+ att gamla tidningar kanske inte är skitkul och lika fascinerande som jag, en 90-talist, tycker? (det var förövrigt inte vanliga dagstidningar, utan en teknisk och en annan).
har även bestämt mig för att fixa ihop en mixcd till pappa i julklapp. ska sätta ihop alla låtar han någonsin nämnt, spelat, sjungit på och berättat om under min barndom (jag minns allt sådant, han kommer bli så jävla förvånad).
resten vet jag inte vad de ska få. hate everything. det var tänkt att jag skulle köpa en victoria secret parfym (body mist? whatever) till mamma, men det enda stället som säljer dem hade bara obehagliga dofter kvar. vad jag ska köpa till min låtsaspappa är nog svårast, brukar egentligen inte köpa till honom men för några dagar sedan hittade jag paket med mitt namn i hans vapenskåp så jag känner för att ge honom något. och.....? fyfan vad jag hatar hur jag skriver just nu. som en 18-åring med ett liv.
ja, hejdå.