wiilles blogg



Tjej, 30 år. Bor i Malmö, Skåne län. Är offline

wiille

Senaste inläggen

Helt fantastiskt vad tiden går!
22 januari 2016 kl. 14:22
Långt till kort hår
3 november 2015 kl. 23:38
Favoritmusiken för ikväll, Mr Ed
27 oktober 2014 kl. 20:47
Inspiration inför Halloween
23 oktober 2014 kl. 22:01
Fotograf på 30 års fest
12 oktober 2014 kl. 18:08
Jag saknar så mycket
8 oktober 2014 kl. 23:09
Jag förstår inte ens hur jag hittar till bloggar
16 juli 2014 kl. 11:47
WEAREHISTORY - DEBUT SINGEL ute nu!!!
28 april 2014 kl. 22:14
Jag har blivit en tjockis
5 februari 2014 kl. 23:19
VIDEOCOVER med twin - Megan and Liz
2 februari 2014 kl. 22:38
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Camilla Tran Civilstatus: Upptagen
Läggning: Straight
Intresse: Äta
Bor: Med mamma
Politik: Inte valt
Dricker: Saft
Musikstil: Pop
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2008-09-04

Knäppa män med fjång

Jag vet inte hur detta gick till. Häromdagen skulle jag parkera bilen när en (svart) man ville ha min hjälp med att låna startkablar till att fixa sin bil som hade fått motorstopp. Kände mig skeptisk men försöka tänka att det var en människa i nöd. Inte för hudfärgen, men för att de var en främling. När jag skulle öppna bagaget så skenade fantasin så hårt att jag började undra om han inte ville sno bilen och slänga mig i bagageluckan med hahhaa. Nä inget drama där inte.
Överlevde och fick gå hem för att hämta kablar så nu vet han var jag bor eftersom han fick stå i trappen och vänta på mig..
Han sög på svenska. men vi lyckades kommunicera och jag var så stolt över mig själv att jag inte sprängde batteriet och att ha hjälpt en behövande. Sen tackade jag för mig sen och han ville ha mitt nummer. Naiv tänkte jag, visst för han ville berätta att han var framme sen och ok, ifall han ville tacka och be om hjälp. I mean, denna man hade en 4+ år gammal son på sjukhuset som han var på väg till.
Kvällen därefter, dagen efter, dagen efter det osv så ringde han och försökte få mig att komma till sjukhuset för att säga hej till sonen och ta en fika. Okej? Det är ju inga problem tänkte jag, förutom att jag inte hade så stor lust. Han ville ju bara vara snäll, eller? Sen börja jag få sms.. Men jag kunde ju inte säga "sluta ringa" eller dylikt då han inte hade sagt något olämpligt mer än att ringa liite oftare än man ska enligt samhällets regler för artighet och var väldigt "på". Så jag avvaktade och var lagom trevlig tills jag fick ett sms där de stod "Hej Kamile hur mår du ? jag väl ,jag älskar dig."
................... Hur kan han som pappa, oold och främling bara skriva sånt crap out of the blue? Bye sa jag bara..

Hade en kille i parallellklassen som skrev en kärleksbekännelse till mig på fb om mitt leende och ansikte inte var lätt att glömma och jagade honom hela tiden. Så cheesy. ^__^ det var ju dock sötare

Jag är glada över mina vänner iaf. Även om skolan är hård så försöker jag hålla mig flytande (:


Stundens repeatlåt, såg Darin i helgen på julgalan i malmö så halkade in på denna fina ballad.
http://open.spotify.com/track/0dn6qBslFp5mLM5yphCIwD


Logga in för att kommentera
GUBBEN Tjej, 30 år

ALLTSÅ CAMILLA!! NU ÄR JAG SÅ ARGPÅ DIG!! VARFÖR ÄR DU ALLTID SÅ DUM OCH NAIV? VISST EN SAKS ATT DU HJÄLPER HONOM MEN ATT GE UT DITT NR?? försök berätta det för pappa :P

wiille Tjej, 30 år

Hur kan du va arg på mig? ):
men jag looovar, de va inte alls så när han frågade om det...................

Denisee Tjej, 29 år

Du borde ha satsat ;) haha
Hur gick det på talang? Eller ni får kanske inte skriva ut hur det gick? <3

wiille Tjej, 30 år

DU kan få honom hahah
De kan vi inte berätta :D du får vänta till våren <3

yeti Kille, 33 år

Han förstår nog inte vad älska betyder

wiille Tjej, 30 år

nej de undrar ja med, han läste svenska på komvux iaf :o

squidward Kille, 32 år

Håller med Joel Hahaha

wiille Tjej, 30 år

men haha de finns fleer

Intohimo Kille, 33 år

vilken gullig man

wiille Tjej, 30 år

ja visst, vill du ha nummer?

joelsandberg Kille, 33 år

Du träffar ju bara såna killar haha ):

wiille Tjej, 30 år

nej haha vad taskigt sagt ): det är de som träffa på mig
fast grannen lär ju vara mycket tryggare att träffa än denna snubbe

Jesper Kille, 30 år

Fy vad obehaglig kille :(((

wiille Tjej, 30 år

Ja, eller egentligen inte. men att han bara tror att han kan få mig sådär... hoppas att han fattar vinken