UNF

En grupp för alla UNF:Are på EC :D Man kan ha kul nykter!

Diskutera UNF


pluppenplupp Tjej, 26 år

TAGGA KONGRESS

Ceranoh 32 år

Det var då länge sen någon skrev här! Är det kvar någon UNF:are på EC?

Fluffinen Tjej, 29 år

Åhå jag trodde inte de fanns någon sån här grupp :o ^^

crystallines Tjej, 30 år

busbarn: Jaha, funderade på att åka men biljetterna upp var så dyra :(

busbarn Tjej, 29 år

DarknessOfAll: Det är De halvt dolda, igen, vi kommer att köra lägret nu till hösten också

crystallines Tjej, 30 år

busbarn: vad är det för läger i Stockholm?

busbarn Tjej, 29 år

Bra fråga, jag har ingen aning faktiskt.
De coola UNF-grejerna vi håller på med, tja, vi ska ha 10-12 Maj ett läger i Stockholm där jag kommer att medverka som föreläsare. Norrbotten har en UNF:aren här i Skellefteå i helgen, och de flesta har väl just haft dåm?

busbarn Tjej, 29 år

http://www.facebook.com/events/373144212756049/

busbarn Tjej, 29 år

MuppetDoll: Det vore hur roligt som helst om du kunde komma min vackra!

busbarn Tjej, 29 år

Bara bra, har ni fått inbjudan till ledarutbildninfen inom dolda handikapp i Stockholm sista helgen i oktober?
Tycker verkligen ni ska komma, sjukt bra utbildning, och se ska ju jag föreläsa!

achkalabasch 32 år

Jag var också på kongressen! ^^

Ceranoh 32 år

I was! :D:D:D:D:D:D:D

tom 30 år

Nå, hur många var på kongressen då?! :D

snythare Kille, 32 år

Nu tänker vi starta igång UNF Ljungby.

Vi tänkte vad är en bättre start än pizza och bio så onsdagen den 8:e juni bjuder vi på pizza och bio för alla medlemmar i UNF Ljungby. Vi tänkte se X-men first class som har Sverigepremiär på Garvaren BIO. För att beställa biljetter behöver jag att du svarar på detta mejlet och svarar att du kommer så bjuder vi på både Pizza och Bio, för er som inte har betalt er avgift i UNF (50kr) går det bra att ta med 50kr till Pizzerian så bjuder vi på pizza och bio.

Mer info om tid och vilken pizzeria vi träffas på kommer senare.

achkalabasch 32 år

Ska till Norge då, så jag kan inte. Men tack för tipset :)

achkalabasch 32 år

får kolla upp det ^^

snythare Kille, 32 år

achkalabasch: Du får nog fråga ditt distrikt om resekostnaden. Och man brukar oftast slippa avgiften, men den ligger på 200 kr.
Datum är 24-26 juni :)

achkalabasch 32 år

snythare: Vad är det för datum på det där? (jag suger på datum xP) Lixom, jag vill dit! O_O (älskar att resa runt och träffa UNFare xP) och ingår resa i priset då, eller står man för det själv? (A)

snythare Kille, 32 år

http://unfkronoberg.se/kongresspepp/

achkalabasch 32 år

Det kräver inte att man har facebook heller. Nåt som händer i Umeå snart är Brännbollsyran. Kom om du vill/kan/har råd. :)

http://unfrumpnissarna.blogspot.com/2011/05/hang-med-pa-brannbollsyran.html <-Information om yran

snythare Kille, 32 år

H3artl3ss: Jo, men nu syftade jag på de vanliga forumet :P

Pummel_Chan Tjej, 33 år

snythare: Mhmm ^^ Men min poäng är att det inte är så många UNFare som är medlemmar på EC, då Facebook är en lite mer convenient sida för en organisation ^^

snythare Kille, 32 år

H3artl3ss: Bara önskar att forumet kanske kunde uppdateras lite oftare, så man kunde få veta vad som händer i föreningen.
Inte ska de kräva att man har fb :@

Pummel_Chan Tjej, 33 år

snythare: Ska vi nu diskutera om Facebook är Bra eller inte så kan vi ha en extremt lång konversation, anyways.. take my words for what they are, truth! :P

snythare Kille, 32 år

achkalabasch: EXAKT!
Facebook kan suga min snabel :))))