joelsandbergs blogg
Kille, 33 år. Bor i Skövde, Västra Götalands län. Är offline och var senast aktiv: 28 februari kl. 12:54

Senaste inläggen
Jag spelar "Broken Arrows" av Avicii29 oktober 2015 kl. 10:27
iPhone 6s
8 oktober 2015 kl. 01:03
Jag spelar "For A Better Day" av Avicii
6 september 2015 kl. 22:11
Klippte av mig håret
14 augusti 2015 kl. 23:51
Stå upp för de tysta - film mot mobbning
8 augusti 2015 kl. 14:29
Do You Want To Build A Snowman? Piano Cover
30 juli 2015 kl. 21:40
Collaboration cover av "You're Beautiful"
18 juli 2015 kl. 10:55
Bästa kommantaren
7 juli 2015 kl. 00:18
Taylor Swift och Apple Music
29 juni 2015 kl. 00:50
Bästa kommentaren
3 maj 2015 kl. 12:59
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Joel Sandberg Civilstatus: UpptagenLäggning: Straight
Intresse: Musik
Bor: Själv
Politik: Hemligt
Dricker: Vatten
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2009-03-29
Idag
Har känt mig trött idag. Igår planerade jag att sitta och jobba med låten och försöka sjunga in den, eftersom brorsan skulle till skolan. Jag vaknade vid åtta på morgonen och insåg att brorsan fortfarande var hemma när han skulle åkt med bussen klockan 7. Till min besvikelse sket han i att åka till skolan, vilket innebar att jag inte skulle kunna lägga någorlunda seriös sång på låten på hela dagen. Han är dessutom ledig resten av alla dagar innan vi åker hem, så kommer inte bli något sjungande alls. Och sen kommer jag inte hem förrän i januari igen. Blir ledsen faktiskt.. Kanske får försöka ta mig till studion hemma istället och göra något där, om jag har tid.
Men har förutom sång suttit och jobbat med musiken till låten, som jag förövrigt känner mig väldigt nöjd med. Jag hoppas det kan bli något bra utav detta.
Har dessutom istället fått hjälpa brorsan med programmerings-läxor, inte lätt när man är lite less över att inte få vara själv när man hade planerat det. Tro inte fel nu, för jag tycker om min bror, men det blir rätt jobbigt efter ett tag, att inte få vara ensam någonsin. Han har bott här i fyra månader, så jag hoppas han hittar något eget snart.