fucks blogg



Kille, 34 år. Bor i Sala, Västmanlands län. Är offline

Ingen bild på fuck

Senaste inläggen

~~~
7 januari 2017 kl. 22:02
~~~
13 september 2016 kl. 21:26
~~~
31 augusti 2016 kl. 20:00
Natalie Portman gangster rap
26 augusti 2016 kl. 21:20
~~~
22 augusti 2016 kl. 19:36
~~~
13 augusti 2016 kl. 20:15
Livsuppdatering
24 oktober 2015 kl. 23:33
tame impalas nya, wooooooh
27 september 2012 kl. 16:32
ej admin hiihihiihhi
9 juli 2012 kl. 21:46
Tame Impala <3
27 juni 2012 kl. 20:52
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Martin Civilstatus: Inte valt
Läggning: Inte valt
Intresse: Inte valt
Bor: Inte valt
Politik: Inte valt
Dricker: Inte valt
Musikstil: Inte valt
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2008-02-13

Schema

Heeeeeej.

Den här helgen har jag spenderat hemma med Elin.

I fredags hade vi kult på restaurangen! Vi åt sjukt god mat. Jag åt fläskfilé med klyftpotatis, bearnaisesås och rödvinssås. Lite fräscha grönsaker på sidan av också. Elin åt filé charlesmagne, dvs fläskfilé med kantarellsås och bearnaisesås gratinerat och potatisklyftor på sidan. Smarrigt alltså. Ett glas vin hann vi med också innan vi rörde oss hem. Väl hemma delade vi på en flaska vin som tog slut på några minuter kändes det som. Efter det tog vi oss till alex och drack vin med sällskap medans vi kikade på en Led Zeppelin-DVD med gamla gig från början av 70-talet. Gött.

Igår käkade vi också god mat. Lövbiff med pommes, aromsmör, bearnaisesås och sallad. Notera att under dessa dagar har vi handlat onyttigheter för ~70kr varje dag som vi smällt i oss, bland annat en massa chips, marabou sensation och mars-glassar. Cola har alltid funnits till hand också. Vi har fortsatt kika lite på OC också, klara med s01 nu och har börjat lite på s02. Det börjar bli lite svajigt nu, nya saker som händer hela tiden utan någon större struktur eftersom att allting verkar gå tillbaks till det normala så fort något hänt under ett längre tag. Hm. Aja, det funkar att kolla på.

Idag har vi tankat Star Wars: Knights of the Old Republic och börjat nöta. Vi har kommit en bit, vet inte exakt hur långt dock, borde gå att se procent någonstans. Vi har väl kört i ~5h iallafall. Nu har vi tagit en paus! Ätandet av pringles och marabou fortsätter dock, hehehehh. Snart är vi nog feta. Förresten åt vi asgod mat idag igen. Köttfärslimpa med fetaost i, stora potatisklyftor och gräddsås. Mmmmm. Skönt att vara mätt hela tiden på god mat.

Snart är det den första tentan i historia också, det ska bli intressant att se hur den är. Jag tror att jag ligger bra till iallafall. För övrigt så känns det som att jag känner typ halva klassen redan, iallafall ganska bra! Skönt som tusan, har tillomed börjat stanna efter skolan för att göra klart uppgifter och grejer.

Ajaaaaa, nu ska jag nog ha schema (mysa) med Elin en snabbis, sen kanske fortsätta spela eller så!

HAEERRRÅÅÅÅÅÅÅÅO


Logga in för att kommentera
nekrotwincest Tjej, 31 år

har inte tänkt på att vi har ätit asgod mat hela helgen, asnajs!

Thirtyfour Kille, 35 år

Kotor är sjukt värt!

fuck Kille, 34 år

Jaaa!

waterhag Tjej, 34 år

Bra att vi tog vara på helgen, den har varit fiiiiiiiiiiin
Nu är det schema :*

fuck Kille, 34 år

:***********