enculers blogg
Tjej, 30 år. Är offline

Senaste inläggen
okej måste erkänna3 januari 2012 kl. 00:21
grinar
3 januari 2012 kl. 00:08
jul
30 december 2011 kl. 19:07
hittade en sån där rolig lista
29 december 2011 kl. 17:53
jag finns
29 december 2011 kl. 17:48
ok
7 maj 2011 kl. 18:47
jalla
5 maj 2011 kl. 02:49
ahjuste
2 maj 2011 kl. 22:18
lol hatar er
2 maj 2011 kl. 22:16
tar bort min ec
2 maj 2011 kl. 03:51
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Fredrika Adéle Civilstatus: GiftLäggning: Straight
Intresse: Äta
Bor: Med någon
Politik: Blå
Dricker: Vatten
Musikstil: Allt
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2008-04-06
Scientologi
Fyfan vad jag blir trött på människor som inte kan ta saker med en nypa salt. Alla ska ha helt fel fakta om scientologi och sen tror att dem vet bättre än mig om vad det är. Hur kul skulle det vara för en muslim gående på stan och någon skriker "JÄVLA MUSLIM!". Visst för mig är det inte samma sak, det är värre. Folk har fått helt fel uppfattning om vad det är och har faktiskt ingen aning om det. Jag blir utfrågad och typ jag vet inte vad så fort någon får reda på att jag scientolog. Det värsta är att det står i skolböcker och på wikipedia om vad Scientologi är, men det är helt falskt det som står där.
"Vi tror på en gud som heter Xenu som har sattit oss framför en bio innan vi kom till jorden" my ass, det är bara galna rykten. Så jag ber er som vill veta något om scientologi att åtminstonde fråga en riktig scientolog eller läsa "Vad är Scientologi?" eller "Dianetik boken" skrivna av L. Ron Hubbard.
Blev desutom väldigt irriterad på en viss person som råkar vara min vän som laddade upp en bild på bilddagboken att han ska köpa en tröja där det står "DANGER! Scientology is after your money!" det är typ som att gå runt med en tröja där det står "I HATE MUSLIMS" desutom att killen har skrivit en ganska konstig text på sin "sekt blogg". Aja tack för mig och hoppas folk fattar och läser wall of text.