crystallines blogg
Tjej, 30 år. Bor i Lund, Skåne län. Är offline och var senast aktiv: 22 april kl. 02:32

Senaste inläggen
.ps30 maj 2018 kl. 15:01
.kontaktnät
30 maj 2018 kl. 14:49
.tw vikt
24 maj 2018 kl. 20:07
.cykelfixargubbe
14 maj 2018 kl. 15:00
.Oatly: fatshaming eller inte? (kanske cw vikt?)
14 maj 2018 kl. 12:01
.romance?
12 maj 2018 kl. 01:00
.wait what??
5 maj 2018 kl. 15:43
.ny router
4 maj 2018 kl. 23:01
.gula outfits!
4 maj 2018 kl. 18:32
.bujo april
4 maj 2018 kl. 18:00
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Eileen Civilstatus: UpptagenLäggning: Straight
Intresse: Teckna
Bor: Själv
Politik: Grön
Dricker: Milkshake
Musikstil: Indie-rock
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2011-09-12
Event
crystallines har inte lagt till några event än.
.omstart
Känner mig riktigt utvilad nu efter påsklovet, det behövdes verkligen. Istället för att ha min kropp protesterandes mot att gå till skolan, så har jag energi igen, känner motivation igen.
Det hindrade mig dock inte från att däcka av trötthet när jag kom hem från skolan redan klockan elva, men så går det ibland x3
Har inte pratat så mycket med folk idag, har känt mig lite avskärmad. Inte haft någon kontakt med finaste heller, vilket i princip aldrig händer. Är inte helt säker på om jag själv vill vara ensam, eller om jag känner att jag behöver låta honom vara det. Kanske lite både och.
Har kommit till säsong fem av Doctor Who nu på lovet, men i övergången mellan säsong fyra och fem så har allt varit jättekonstigt. Efter att ha sett julspecialen för säsong fyra så började jag på säsong fem, bara för att upptäcka att det hoffpoff var en ny doktor utan regenerering O-o Så hoppade tillbaka till julspecialen och kollade vad avsnittet efter hette; kollade upp det och upptäckte att det också var en julspecial o: och nu efter att ha sett den så upptäckte jag just att nästa avsnitt också är det...O-o I min torrent så tycks det vara fyra julspecialer för 2009, och den som det står 2008 på var den jag började med...så, fem julspecialer på raken? O-o Vet inte om det är filerna i min torrent som är lite feldöpta eller om det faktiskt är så, märkligt märkligt.