crystallines blogg
Tjej, 30 år. Bor i Lund, Skåne län. Är offline och var senast aktiv: Igår 05:01

Senaste inläggen
.ps30 maj 2018 kl. 15:01
.kontaktnät
30 maj 2018 kl. 14:49
.tw vikt
24 maj 2018 kl. 20:07
.cykelfixargubbe
14 maj 2018 kl. 15:00
.Oatly: fatshaming eller inte? (kanske cw vikt?)
14 maj 2018 kl. 12:01
.romance?
12 maj 2018 kl. 01:00
.wait what??
5 maj 2018 kl. 15:43
.ny router
4 maj 2018 kl. 23:01
.gula outfits!
4 maj 2018 kl. 18:32
.bujo april
4 maj 2018 kl. 18:00
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Eileen Civilstatus: UpptagenLäggning: Straight
Intresse: Teckna
Bor: Själv
Politik: Grön
Dricker: Milkshake
Musikstil: Indie-rock
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2011-09-12
Event
crystallines har inte lagt till några event än.
.planer
Funderar på att bli vegan. Tänker att jag börjar succesivt med att byta ut vissa produkter, t.ex. yoghurt, mjölk och honung, mot veganska alternativ och att jag sen "byter" helt när jag flyttar hemifrån. Vilket förhoppningsvis blir till nästa höst.
De skummaste blir nog att sluta äta vanlig ost och glass O_o I like them cheeses och icecreamers. Men det klarar jag :>
Sen planerar jag inte heller att göra mig av med de oveganska saker jag redan har, t.ex. mina Dr. Martens och mitt duntäcke, utan de får hänga med mig tills de dör en naturlig död, haha. Oj, känner mig lite hemsk som just sa det där som ett skämt, med tanke på dun-industrin...och lite skinnindustrin också, men där är ju ändå en markant skillnad. Anyways, det skulle ju vara onödigt att göra mig av med dom när jag nu redan har dom.
En av mina vänner har äntligen fått en liten lägenhet, vilket bara gör att jag längtar ännu mer tills jag får en egen! En liten tvåa med mysig säng full av kuddar, och random billiga möbler tills man har råd med bättre. Massa svart och massa glada färger, fina pojke att krypa ner hos om nätterna. Längtar<3