bloss blogg



Tjej, 29 år. Bor i Stockholms län. Är offline

Ingen bild på bloss

Senaste inläggen

mjkm
10 januari 2014 kl. 23:43
wiley
10 januari 2014 kl. 23:40
mensigt
14 september 2013 kl. 20:46
anger management
20 augusti 2013 kl. 18:04
funny me not
13 augusti 2013 kl. 15:10
hej
13 augusti 2013 kl. 13:27
idiotfjantar
27 maj 2013 kl. 20:57
soy un perdedor
26 maj 2013 kl. 22:22
Naiv
25 maj 2013 kl. 23:45
mashed potato
24 maj 2013 kl. 22:15
Visa alla

Event

bloss har inte lagt till några event än.

ovärd dag.

Jannis snodde min journalbok idag som jag tänkte skriva i. Haha, han fick lite stryk av mig då. Jag gillar verkligen inte när folk läser det jag skrivit eller tittar på det jag ritat eller tvingar mig att berätta saker UTAN att
jag har gett dem fucking permission.
Usch, Maja håller med mig iallafall. Jag har tagit med mina journalböcker förr men då har ingen brytt sig eller ens märkt det. Så jag har ba suttit och skrivit i dem väldigt diskret.
Well, that won't happen again... Inte om jag sitter med Jannis åtminstone ha-ha! Och ja, den här dagen har varit riktigt djävla värdelös.
Fast diskussionerna och morgondebatterna kring aktuella kriser och homodebatter, USA, våldtäkter i gymnasiet och god knows what är riktigt intressanta. Jag tycker om vettiga diskussioner. Min klass är fan riktigt bra ibland.
Svär att hälften av dem blir utrikeskorrespondenter, politiker och aktivister. Ej att förglömma: alla är typ fotbollsproffs och skit redan nu så eh hur djävla framgångsrika är de när de har vuxit upp?
Svar: extremt framgångsrika.

Och framgångsrik behöver ju inte bara handla om att hej jag tjänar äckligt mycket pengar i månaden och jag är välkänd i sture p, utan att man har lyckats bana sig fram i tuffa karriärer och att man är nöjd med sina framgångar samtidigt som man håller fast vid sina ambitioner och fortfarande vill pusha på mer.

Men nu sitter jag och lyssnar på the twilight sad och är väldigt ledsen. I mean goddamn, goddamn, de är så braaaa.
Och jag längtar så mycket till Spanien, det ska bli bajsbra! Underbart bra, jag längtar bort från Sverige så djävla mycket. Jag behöver miljöförändring ju aaskdhofhs.


Logga in för att kommentera
cestlavie Tjej, 28 år

ALLTSÅ HAHAHA
DAD NO DADDY PLEASE I DON'T WANNAAAAAA
det har fastnat i mitt huvud, hahahahah jannis.
kul om han faktiskt skulle läsa det här, 8^)

bloss Tjej, 29 år

OMG YOU A CRAYCRAY GIRL? Ya racist, white chick? Friggin' stupid hoe, aah-aah I'll pop a glock in yo mouth n make a brain slushie! BUUURN, GURRL
get out mah face white bitch

bloss Tjej, 29 år

rödbrunt, typ!

analpiss Tjej, 27 år

visst har jannis färgat håret?

bloss Tjej, 29 år

haha ja