Vitt_Vins blogg
Tjej, 27 år. Bor i Arboga, Västmanlands län. Är offline

Senaste inläggen
Länge sedan jag var här, och snart lämnar jag landet15 september 2019 kl. 18:31
Hatar mitt hem
7 maj 2019 kl. 19:48
Nu är jag tant påriktigt
20 april 2019 kl. 10:30
Förändring
17 april 2019 kl. 14:06
Lättnad
4 mars 2019 kl. 12:59
Jag har blivit en isbit
1 mars 2019 kl. 13:20
Behöver 24h sömn och en fest
1 mars 2019 kl. 09:54
Dejta som vuxen
26 februari 2019 kl. 21:27
Tatuerare sökes
23 februari 2019 kl. 10:05
Är aldrig frisk
22 februari 2019 kl. 14:26
Visa alla
Fakta
Civilstatus: SingelLäggning: Bisexuell
Intresse: Musik
Bor: Själv
Politik: Feminist
Dricker: Vatten
Musikstil: Allt
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2012-09-13
Event
Vitt_Vin har inte lagt till några event än.
Trött på baktalare
Imorrn är det Livenight. Är inte frisk, så är inte skitpepp. Skitsnacket är på top, har hört så mycket som sagts bakom ryggen på mig, och ett samtal mellan mig och en av mina lärare har nån hört och sedan förvrängt så in i helvete, lite som viskleken. Känns som väldigt många i klassen får ut nån slags glädje eller så har dem sån satans dramatorka att dem snappar upp vad som helst eller hitta på någonting. Musikbranchen är ett härligt gäng. Blir så förbannad på stora delar av klassen, och nästan ingen säger ifrån utan håller med massa och säger sedan något annat i sina smågrupper. Har inte längtat efter studenten alls fram till nu.
Av all denna frustration skrev jag en jävligt bra låt, brukar inte känna mig särkilt stolt över det jag skriver men denna känns bra. Jag brukar skriva rätt bra låtar när jag känner mycket. Nu är jag arg, borde vara arg oftare. Vill slåss, ska skriva en låt om att slåss.
Det enda bra idag är mina fina vänner som stått upp för mig och att papi gjorde en stor GT till mig, tack och hej, imorrn blir det kollektivt självmord för mig.