Vitt_Vins blogg
Tjej, 27 år. Bor i Arboga, Västmanlands län. Är offline

Senaste inläggen
Länge sedan jag var här, och snart lämnar jag landet15 september 2019 kl. 18:31
Hatar mitt hem
7 maj 2019 kl. 19:48
Nu är jag tant påriktigt
20 april 2019 kl. 10:30
Förändring
17 april 2019 kl. 14:06
Lättnad
4 mars 2019 kl. 12:59
Jag har blivit en isbit
1 mars 2019 kl. 13:20
Behöver 24h sömn och en fest
1 mars 2019 kl. 09:54
Dejta som vuxen
26 februari 2019 kl. 21:27
Tatuerare sökes
23 februari 2019 kl. 10:05
Är aldrig frisk
22 februari 2019 kl. 14:26
Visa alla
Fakta
Civilstatus: SingelLäggning: Bisexuell
Intresse: Musik
Bor: Själv
Politik: Feminist
Dricker: Vatten
Musikstil: Allt
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2012-09-13
Event
Vitt_Vin har inte lagt till några event än.
Operation
Var hos knäexperten idag och efter att han bara känt lite snabbt på mitt knä fick jag reda på att jag måste göra två operationer för att det ska bli bra igen. Den första är lättare men efter den andra måste jag gå på kryckor ett tag och sedan tar det ca 9 månader för knät att bli ok igen. Jag är livrädd för jag skulle behöva bli opererad för vafan som helst och nu måste jag göra det två gånger. Men jag måste opereras för annars kan jag kyssa en framtid inom musikal adjö. Känns bara så jävla jobbigt då det kommer försvåra i princip allt jag planerat för denna sommar/höst + gör mitt sommarjobb extremt svårt.
Jag vet att jag inte borde klaga då jag får hjälpen så pass fort ändå men jag blir bara så satt på pottan av det. Är verkligen livrädd för att nått ska gå fel eller att knät inte läker som det ska eller liknande T-T Nån får sitta där och hålla min hand.
Väntar även på en gastrostomi för att ta reda på vafan som är fel på min mage nu efter 1 år av smärta. Och om de inte är villiga att söva ner mig under den är jag inte riktigt villig att göra den då det skrämmer skiten ur mig att ha en kamera som blir förd från min mun via halsen ner i magen. Söv mig snälla.
Nejmen, det rullar ju på...