Nellies blogg



30 år. Bor i Lindesberg, Örebro län. Är offline och var senast aktiv: 4 juni kl. 17:51

Nellie

Senaste inläggen

Någon som kommer ihåg mig?
30 april kl. 21:12
Hej ec
18 oktober 2017 kl. 11:52
Hej
10 juli 2017 kl. 00:33
Skit
5 juli 2017 kl. 23:24
Åååååå ( cw tmi personligt skit)
4 juli 2017 kl. 01:34
Drunknar
2 juli 2017 kl. 23:30
Asså kolla hur sjukt???
1 juli 2017 kl. 20:43
Fucking hatar mitt liv
30 juni 2017 kl. 21:02
Dålig
30 juni 2017 kl. 00:53
On the other hand
27 juni 2017 kl. 00:14
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Satan. Civilstatus: Upptagen
Läggning: Inte valt
Intresse: Poesi
Bor: Själv
Politik: Feminist
Dricker: Vin
Musikstil: Allt
Klädstil: Hippie
Medlem sedan: 2008-11-10

Hihihihohoho

Mor fick syn på en ledig lägenhet via facebook och jag skrev till hen som hade lägenheten och fick visning direkt! Så har vart och tittat. Ett rum och kök, nytapetserat, luftig hall och lagom stort kök, bra storlek på (sov)rummet med, med förråd/garderob, badkar, superfina fönster(!!!) och ett stort, fint valv intill rummet istället för dörr. Verkligen helt perfekt. Ligger i centrala Linde med. Varmhyra på 3900 + el (som brukade ligga på 300:-/mån).

De skulle lämna in ansökan till hyresvärden!! Jag var den andra som var på besök, men de hade fått intressemeddelanden av många. Tror inte att de andra som tittat har anmält intresse till hyresvärden dock, så jag är eventuellt först (annars tvåa), så hoppas de kör på först till kvarn som många andra gör!! Det enda som behövdes fixas där var hallgolvet, dom behövde slipas. Annars var det fräscht och typ nyrenoverat.

Lägenheten är som tidigast (kanske) tillänglig från 15 December, men fränst tillänglig från 1 Januari. Såååå det finns en chans att jag, Gizmo och Signe flyttar inom en snar framtid. Är så himla glad och hoppfull inför allt just nu.


Logga in för att kommentera
ZebranEkka 25 år

Grattis finis!

Manskensgatan 30 år

Men grattis! Hoppas du får den!

Timitus 32 år

Åh, så nice!

Samelina 32 år

öj glöm ej att söka bostadstillägg sen, det har du rätt till om du har aktivitetsersättning! då kan försäkringskassan betala upp till 93% av din hyra ::))

Nellie 30 år

Ska givetvis göra det när jag väl lagt vantarna på en lägenhet och ska flytta, men tack! :)

mmanda Tjej, 26 år

Fan vilket flyyyt Nellie! Grattis!