Nellies blogg



30 år. Bor i Lindesberg, Örebro län. Är offline och var senast aktiv: Igår 18:00

Nellie

Senaste inläggen

Någon som kommer ihåg mig?
30 april kl. 21:12
Hej ec
18 oktober 2017 kl. 11:52
Hej
10 juli 2017 kl. 00:33
Skit
5 juli 2017 kl. 23:24
Åååååå ( cw tmi personligt skit)
4 juli 2017 kl. 01:34
Drunknar
2 juli 2017 kl. 23:30
Asså kolla hur sjukt???
1 juli 2017 kl. 20:43
Fucking hatar mitt liv
30 juni 2017 kl. 21:02
Dålig
30 juni 2017 kl. 00:53
On the other hand
27 juni 2017 kl. 00:14
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Satan. Civilstatus: Upptagen
Läggning: Inte valt
Intresse: Poesi
Bor: Själv
Politik: Feminist
Dricker: Vin
Musikstil: Allt
Klädstil: Hippie
Medlem sedan: 2008-11-10

Hehe lol hehe lol hehe lol

Mår seriöst som en oåse bajs hehehehe mm kulkuk. Vill inte vara ensam, vill skeda, vill fläta hår, villvill. Men lol är fortfarande ett cp som måste vara själv och nänämäh. Värdelösa blogginlägg för att jag inte har nåt bättre för mig. Är trött på att må dåligt, trött på att vara pank, trött och trött. Ska försöka ta modet till att kontakta soc imorgon men vi får väl se. Vill egentligen inte bo här. Men hur fan flyttar man om man varken har jobb eller pengar?

Lol nån som vill ha en roomie så jag kan skaffa jobb i X stad , kan ju inte skaffa jobb på ett randomplace utan pengar till appartment heller lol hehe lol hehe lol livet är svårt.


Logga in för att kommentera
izzieblue Tjej, 31 år

Kolla upp Socialtjänstlagen innan du diskuterar med dem om boende. Det står visserligen där att vid 21 års ålder är man vuxen enligt lag. Men Soc kan ha sina egna regler om vad som gäller. I den kommunen jag bor i så har dem sin egna lilla regel om att man är ungdom upp till att man är 25 år gammal och då anser dem att ens föräldrar ska försörja en. För är det så att dem har lägre, samma eller en högre "max ålder" så kan det kanske vara bra att informera dina föräldrar om det. Så kanske dem hjälper dig att kunna få den hjälp som du behöver för att kunna få ett eget boende :)

MANDAGRYNET Tjej, 30 år

Höhöhö... Bor i min tredje lägenhet och jag har inte jobb, haha.

Nellie 30 år

Hur har du då råd?