Nellies blogg



30 år. Bor i Lindesberg, Örebro län. Är offline och var senast aktiv: 4 juni kl. 17:51

Nellie

Senaste inläggen

Någon som kommer ihåg mig?
30 april kl. 21:12
Hej ec
18 oktober 2017 kl. 11:52
Hej
10 juli 2017 kl. 00:33
Skit
5 juli 2017 kl. 23:24
Åååååå ( cw tmi personligt skit)
4 juli 2017 kl. 01:34
Drunknar
2 juli 2017 kl. 23:30
Asså kolla hur sjukt???
1 juli 2017 kl. 20:43
Fucking hatar mitt liv
30 juni 2017 kl. 21:02
Dålig
30 juni 2017 kl. 00:53
On the other hand
27 juni 2017 kl. 00:14
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Satan. Civilstatus: Upptagen
Läggning: Inte valt
Intresse: Poesi
Bor: Själv
Politik: Feminist
Dricker: Vin
Musikstil: Allt
Klädstil: Hippie
Medlem sedan: 2008-11-10

Samma nätter väntar alla.

Ska läsa om alla Fifty Shades. Bästa böckerna, like, ever..? Inte bara pga "kinky fuckery" utan för att de är så himla bra. Hela grejen med Mr. Grey och hans tänke, hans psyke, är intressant. Synd att klockan är för mycket för mig att kunna börja läsa nu.

Tog av den sönderklippta strumpan som jag hade runt överarmen och har nu en svullen klump som är öm, ovanför armvecket. Hade det ju med hårt tryck runt armen i typ ett dygn. Tog kort på det pga att det ser helt cp ut, haha. Det försvinner nog snart, men ändå. Orkar inte mixtra med bilder just nu, vill bara sova, så kanske lägger upp i morgon.

Och, eftersom jag vet att vissa faktiskt blir oroliga (brukar åtminstone bli...?) så har jag inte varit brutal mot mig själv, nej. Orkade inte med alla känslor och ångest och allt igår så jag gjorde mig, väldigt ytligt, illa. Väldigt ytligt. Så, no need to worry. Det var bara lite, lite för att kunna släppa ut lite.

Hade tryckförband (kan man kalla det så?) för att jag inte ville att det skulle råka spricka en skorpa eller så när jag sov, så det inte skulle komma något lite blod i sängen. Och sedan på dagen pga samma anledning, men då för att det inte skulle komma på min vita, stickade tröja. Vill inte att mamma ska se och oroa sig, liksom. Det är ju ändå rätt okej med mig, med tanke på omständigheterna. Det blir bara lite för mycket ibland.

Här är en jättebra låt.


Logga in för att kommentera
Jenny Tjej, 30 år

Bättre att slå på något än att skada sig själv :(

Nellie 30 år

Det är sant, dock.

Monique Tjej, 30 år

Bara läst första 50 shades-boken :(

Nellie 30 år

Har läst alla, blev förkrossad när de tog slut. :(:(