KusanoPandas blogg



Tjej, 31 år. Bor i Skene, Västra Götalands län. Är offline

KusanoPanda

Senaste inläggen

BACK FROM THE DEAD
12 april 2009 kl. 01:45
En helt vanlig jävla tisdag
25 juni 2008 kl. 22:39
Midsommar (och oj vad jag ska supa mig full. Not.)
19 juni 2008 kl. 16:04
Wiho! (not)
23 maj 2008 kl. 18:23
Mjamjamjamjamjamja....
18 maj 2008 kl. 13:08
Äggkastning :D
16 maj 2008 kl. 15:19
Elakt :O
12 maj 2008 kl. 20:16
Trött, varm och....mätt
12 maj 2008 kl. 15:05
Snyft :'( eller var är min fru? Förbannade värmeutslag
11 maj 2008 kl. 18:28
Värmeutslag & Nyappy 2
11 maj 2008 kl. 16:07
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Darth Vader tha pumpkin Civilstatus: Singel
Läggning: Straight
Intresse: Nörda
Bor: Kartong
Politik: Politik?
Dricker: Läsk
Musikstil: J-rock
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2008-05-01

:O

Hellu,

Idag är det fredag *YATTA*
Imorse var det forum som vanligt och det var faktiskt en alldeles speciell dag för Anders & Brigitte skulle nämligen välja ut FADDRAR till de nya sjuorna. Jag kom inte med...T_T Kommer inte ihåg alla, men det var Sara, Filip, Krille (eller var det kanske Coffe?), Sofia, Stefan och Sissi. Fattar INTE varför de valde Sissi. Sämre förebild finns nästan inte i vår klass.

Sedan hade vi diskussionforum och jag fick ÄNTLIGEN leka lappleken *YATTA* Min slutgiltiga pojkvän var någon som hette Richard, hade snygg rumpa, gjorde som alla andra, var snäll och följsam, generös, givmild och gillade att läsa.Om jag minns rätt så hade han mörkblå ögon och tunt ljust hår också x)

Löpningen var faktiskt inte så jobbig, jag sprang (gick) med Patricia, Lisa & Bea. Det jobbigaste var typ att gå upp till sjön, speciellt när man såg alla nior (och några åttor) som körde förbi med moppen. RAWR. Jävla värme! Annars går det bra men när man ska uppför Hedegärdesbacken så är det allt annat än skönt.

Till slut blev jag så desperat att jag funderade på att dra upp tröjan och be första som passerade om skjuts. Tyvärr så slog Lisa ner den idén. RAWR. Försökte sno Antons cykel också i backen, men det gick inte heller så bra. RAWR.

Sen när vi äntligen kommit fram skulle man anmäla sig och få sitt startkort och sedan var det att vänta på att den obligatorisk uppvärmningen med två tjejer i nian skulle börja. De hade tydligen gjort det bästa uppvärmningsprogrammet så då fick de stå och skämmas uppe på stenhällen.
Jag fördrev väntetiden med att skvätta vatten på Krille och retas med Simon när han kom och tiggde vatten två gånger.

Efter det fick man ställa upp sig på tre olika rader, beroende på vilket betyg man satsade på. MVG längst fram, VG i mitten och G längst bak. Gissa vart jag ställde mig?


Logga in för att kommentera