Kriss blogg
Kille, 33 år. Bor i Stockholms län. Är offline och var senast aktiv: 20 februari kl. 21:35

Senaste inläggen
Att vara 28,5...23 juni 2020 kl. 10:58
Goals
14 januari 2016 kl. 06:41
Okey...
25 november 2015 kl. 16:56
Kl 05.45...
7 oktober 2015 kl. 07:16
Jobb jobb jobb .-. Och lite nörderi
6 oktober 2015 kl. 10:41
Så...
5 oktober 2015 kl. 07:39
Yepp
4 oktober 2015 kl. 22:02
Things...
14 augusti 2015 kl. 17:02
Emocore mobil version :3
26 november 2014 kl. 07:18
Oh ma gawd!!!!
7 oktober 2014 kl. 20:50
Visa alla
BRA SKRÄCKFILMER EFTERFRÅGAS!!!
Vad ska man säga om dagens skräckfilmer, tror jag bara har hittat två eller tre moderna filmer som jag verkligen tyckt varit bra.
En grej kan nog vara att det oftast är FÖR MYCKET SPECIALEFFEKTER. Vad hände med riktiga rekvisita, dockor med sjukt äckligt smink! Idag så springer man ju typ runt med gröna prickar på ansiktet eller hoppar runt i konstiga gröna trikå dräkter som man sedan gör någon ''creepy'' animering i något program.
Gamla skräckfilmer som The Exorcist, Dracula, Hellraiser filmerna och Fright night är filmer som jag tycker slår ganska mycket annat skräp som görs idag.
En annan grej som jag tycker är dåligt med dagens skräckfilmer är att dom oftast är för förutsebara. Oftast alltid en tjej som överlever, den kaxiga dör oftast först, den som är smart dör oftast någonstans i mitten och den som dör näst sist är oftast den som huvudkaraktären har en crush på... Just nu kan jag inte komma o tänka på när någon kille ensamt överlever, synd för oss liksom.
Som titeln säger så letar jag efter nya eller gamla bra skräckfilmer!!! kan vara vad som helst så länge den är bra x) En film som jag ska försöka se är bland annat Cabin In The Woods som jag läste skulle vara ''Skräckgenrens svar till Inception'' Vilket jag har svårt att tro med tanke på att Inception är väldigt bra!
Aja...
~=''[DerpOut]''=~