Findus blogg
Tjej, 26 år. Bor i Umeå, Västerbottens län. Är offline

Senaste inläggen
Lista23 december 2014 kl. 20:33
Lista
12 december 2014 kl. 13:12
Lista och veckan innan
5 november 2014 kl. 09:13
Lista.
24 oktober 2014 kl. 17:58
Lista + Resa.
18 oktober 2014 kl. 20:25
Heelp
13 oktober 2014 kl. 23:06
Piercing nr 6!
7 oktober 2014 kl. 21:10
Hair
14 september 2014 kl. 14:13
Bestämt!
26 augusti 2014 kl. 13:36
HAHAHAHAHA! + BILD
20 augusti 2014 kl. 18:07
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Findus Civilstatus: På GLäggning: Inte valt
Intresse: Spel
Bor: Själv
Politik: Vänster
Dricker: Vatten
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2012-02-14
Jag kan inte, är det svårt?
Är det så jäkla svårt för människor att förstå? Är jag så jäkla otydlig när jag skriver att jag tappat rösten och inte kan prata alls? Ändå så ringer dem femtio gånger till och vill snacka för de har tråkigt. Vänta förstod du inte?
Är jag otydlig eller är vissa tappade helt och hållet?
--------
Anywhore.. Jag har dragit på mig en förkylning med 40.7 graders feber och min röst är helt borta, borde börja leta efter den men det är ganska omöjligt.. Har varit småförkyld i ett par veckor men det är först nu som jag varit helt borta i en vecka, det känns förjävligt och NEJ JAG VILL INTE SNACKA FÖR JAG KAN INTE. Fuck för förkylningar. Saknar min lillebror också! Nazay-broder-fab-smurfen! <3
--------
Hur som helst så ska jag färga min äldsta systers hår grönt och rosa, låter ganska mysigt eftersom att den näst äldsta har rött med gröna/lila slingor, den mellersta har rosa hår, näst yngsta helrött med svart dipdye och jag svart blått. c:
Åldrar; 32, 29, 27, 17 och jag 15. Vi är en färgad familj. *Ba dum tss*
(Psst, det är jag som färgar allas hår också!)
--------
Min systerdotter har tagit sin första piercing idag! *Stolt*
Nej hål i öronen räknas INTE som piercingar.
Hon har tagit hål i naveln, vilket jag också är rätt så taggad på faktiskt..
Och att ta i näsan och tungan. Septum here I come! Ugh.. Nästa gång jag är i Stockholm så vill jag ta i tungan/näsan, är så jäkla taggad på piercingar och på min tatuering som kommer att ske i en snar framtid! c:
-----------
Nu så tänker jag gå och se på mer film.. Så god kväll barn. :)