FACETHEMUSICs blogg



Tjej, 33 år. Bor i Norrköping, Östergötlands län. Är offline och var senast aktiv: 26 oktober kl. 00:52

FACETHEMUSIC

Senaste inläggen

Förvirrad.
19 januari 2015 kl. 20:30
Uppdate: hemtenta.
15 januari 2015 kl. 15:15
Blääääh!
11 januari 2015 kl. 16:13
Kort uppdatering.
30 december 2014 kl. 13:52
Inte uppdaterat på läääänge..
10 september 2014 kl. 18:58
19:58
6 april 2014 kl. 19:58
Så jävla gött!
1 april 2014 kl. 18:13
00:19
29 mars 2014 kl. 00:19
Sleep as Android.
27 mars 2014 kl. 23:58
Beslutsångest - hjälp mig!
25 mars 2014 kl. 20:13
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Emma Civilstatus: Upptagen
Läggning: Straight
Intresse: Umgås
Bor: Själv
Politik: Röd
Dricker: Läsk
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2008-12-21

På bättringsvägen..

Idag har jag känt mig mer död än levande men nu såhär innan läggdags känns det hyfsat.
Mår inte lika dåligt som igår natt, usch, det var den jobbigaste natten på riktigt länge.
Har försökt och försöker kurera mig och bli frisk så fort som möjligt och just nu känns det som sagt som att det är på bättringsvägen.

Är sjuk max 3 gånger per år och jag har funderat på det där som sägs att vegetarianer har bättre immunförsvar än de som äter kött. Tror att det faktiskt ligger någonting i det där. Fast att man inte är sjuk så ofta kan ju bero på andra saker också så klart, jag hade kanske bara tur som föddes med ett bra immunförsvar?

Hatar dock att vara sjuk, speciellt när man har saker planerade som man ser fram emot och tvingas ställa in de planerna.
Hade en plan för imorgon (skulle ut på krogen med en fin vän), men smsade henne idag och sa att vi får ta det nästa helg istället, skulle träffa en annan fin vän som snart flyttar härifrån också men henne ska jag också träffa nästa helg istället, har en plan inför Söndag också (hoppas jag är frisk tills dess) och det är att åka till min farbror med familj för att fira min farbrors fru som fyllt 40 nyligen. Vill verkligen träffa min gudson igen så jag hoppas att jag är frisk tills på Söndag.
Men än är det ju bara Torsdag så jag har några dagar på mig att bli frisk som tur är.

Tänkte kolla igenom min Facebook och min Instagram och sedan kolla om det finns någon bra film att kolla på/somna till. Morgondagen lär antagligen spenderas på samma sätt som gårdagen och dagen idag har gjort dvs. med att knarka halstabletter, dricka mängder med honungsvatten/honungsmjölk och vila/sova i massor + att jag eventuellt (om jag orkar) ska följa med mina föräldrar och handla (frisk luft kan ju bidra till att man frisknar till lite).

Menmen, nu ska jag avsluta det här inlägget. Godnatt alla läsare! :3


Logga in för att kommentera