Min EC-blogg har verkligen dött asså
Nu är det typ bara Youtube-länkar, haha
Hur många av er följer ens min Youtube?
Liksom är det värt att fortsätta uppdatera med sånt? Eller alls?
Tror inte det blir så mycket mer intressant här liksom, derp
Drömde i natt om att du skulle på en photoshoot med Jen och någon kvinna. Vet dock inte vem kvinnan är, kände inte igen henne. Men hon kanske var runt 40 med långt vågit hår.
Men jag vågade inte gå fram så stod bakom en betongpelare hela tiden. Fast innan jag kom in på den delen av drömmen så var det en konstig from.
Började med att jag och några andra låg under en soffa och gömde oss, after en stund är det en mörk skugga som lägger sig över oss och man hör hur huset börja falla ihop. Vi hör en duns och tittar försiktigt fram. "Monstret" har hittat oss.. Vi börjar springa och kollar bak på "monstret". Det är en stor gummibjörn som kliver sönder vårat hus i jakt på att fånga oss.
Jag springer upp för en trappa men halvvägs upp blir jag stoppad av en tjej som begär att jag ska lämna tillbaka hennes plånbok som jag tydligen tagit enligt henne. Jag snäser tillbaka att jag inte tagit den och att jag aldrig sett henne förut. Jag fortsätter springa upp för trappan och inser att jag har kommit upp från tunnelbanan i gamla stan.
Jag stannar upp och kollar runt. Tjejen som nyss sagt att jag tagit hennes plånbok, kommer ifatt mig gråtandes och säger "snälla Anna, jag har tappat mitt sl-kort och behöver 200 kr för att ta mig hem". Jag svarar "hur vet du mitt namn? Om du bara ville ha hjälp hade du kunnat sagt det. Klart jag kan hjälpa dig"
Det är här du kommer in i bilden.
Du, Jen, Stefan, kvinnan och sen 4 andra personer kommer upp från tunnelbanan. Ni står och pratar och verkar ha kommit från en fest. Men iaf, ni delar upp er och du, Jen och kvinnan går åt ett håll och dom andra åt ett annat.
Jag smiter efter er, och ah. Nu är vid fotoplatsen :)
Sen vaknade jag. Men du hade snygg smikning och frisyr haha
Nu kanske inte detta är intressan haha men då får veta iaf hehe