DubbiCores blogg
Kille, 30 år. Bor i Herrljunga, Västra Götalands län. Är offline

Senaste inläggen
en fråga bara... SVARA! :(20 februari 2012 kl. 19:27
Walla!!!
20 februari 2012 kl. 13:48
Lite svagt!
20 februari 2012 kl. 13:09
Så gött!
20 februari 2012 kl. 13:02
så jävla bra!
20 februari 2012 kl. 08:29
mohahahaha!
20 februari 2012 kl. 08:23
dåligt!
20 februari 2012 kl. 00:36
kul kul!
19 februari 2012 kl. 21:44
gadamn!
18 februari 2012 kl. 23:10
ändrat!
18 februari 2012 kl. 18:17
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Dedu ;) Civilstatus: UpptagenLäggning: Straight
Intresse: Umgås
Bor: I skogen
Politik: Inte valt
Dricker: Allt flytande
Musikstil: Metalcore
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2010-01-25
Event
DubbiCore har inte lagt till några event än.
OS-Hockey!
Möten mellan:
Kanada - Tyskland:
Jag tror att Kanada kommer vinna kvartsfinalen mot Tyskland... Kanada är starkare än Tyskland och bättre spelare. Men eftersom Kanada nästan* förlorade mot Schweiz. Så har Tyskarna en fördel.. Men Kanada har oxå en fördel för de kom 2:a i Grupp A! Och Tyskland SIST i Grupp C.. Jag tippar nog att Kanada vinner med: 4-2!!!
Slovakien - Norge
Slovakien mot Norge tror jag nog Slovakien kommer vinna matchen... Norge har en riktig bra höger-vänster forward som är lätt och snabb.. Men inte så riktigt bra.. Men Slovakien har 3 RIKTIGT bra spelare vid namn: Hossa, Chara och Gaborik! Jag tror nog att Slovakien vinner med: 5-1!!!
Tjeckien - Lettland
Tjeckien möter Lettland... Tjeckien kommer vinna för de har betydligt bättre spelare och var nära att vinna serien efter 4-2 förlusten mot Ryssland... Annars skulle Tjeckien komma 1:a! Båda lagen spelar i samma Grupp... Alltså i Grupp B... Tjeckien vann med 5-2 förra matchen mot Lettland och Tjeckien kommer gå vidare med resultaten: 5-3!!!
Schweiz - Vitryssland
Sista matchen att tippa på är Schweiz som möter Vitryssland... Båda lagen har det går si sådär. Schweiz är nog starkare för de spelade 2-2 mot Kanada men förlora på straffar med 1-0 och målet gjorde av Sidney Crosby! Så de är nog lite starkare än Vitryssland.. Men Vitryssland har förlorat 2 matcher mot Sverige och Finland (Direkt till kvartsfinal) men: Fin - Vit (5-1) och Vit - Sve (2-4) men vann mot Tyskarna med 5-3! Men jag tippar mest på Schweiz för de nästan vann mot Kanada! Schweiz vinner med: 6-4 tippar jag på!!!