Byflickas blogg



Tjej, 31 år. Bor i Lund, Skåne län. Är offline

Ingen bild på Byflicka

Senaste inläggen

This is najs
16 oktober 2009 kl. 22:55
Lukten av hundanalsäckar istället för nytvättat..
6 oktober 2009 kl. 19:57
Kortkort och nyklippt.
6 oktober 2009 kl. 17:20
Jag vet inte.. och Manson </3
6 oktober 2009 kl. 08:26
Stöld
5 oktober 2009 kl. 06:58
Skenet bedrar, och jag är med det.
4 oktober 2009 kl. 22:05
ec är så jävla härligt..
3 oktober 2009 kl. 21:39
Helgen ...<3
27 september 2009 kl. 17:13
Jag saknar honom..
15 september 2009 kl. 08:38
PROVRIDNING (OBS, inte för svaga/känsliga pers.)
13 september 2009 kl. 22:46
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Agnes Civilstatus: Upptagen
Läggning: Straight
Intresse: Hästar
Bor: Med någon
Politik: Moderat
Dricker: Inte valt
Musikstil: Allt
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2008-02-09

Helsingborgsfestivalen, Möllevångsfestivalen och Mossgå

ALLA PÅ SAMMA HELG??!!!!! Ni kanske förstår om jag blir galen. Visserligen är det inte några speciellt bra band som ska spela och det går visst att prioritera ganska lätt, men varför finns det tre festivaler i samma län SAMTIDIGT? Så dumt!! Jag menar på att det är ju inte bara för musiken och sådant som man är på en festival. Sällskapet och stämningen är ju det som betyder mest, i alla fall för mig.

Läste igår på Lovisas blogg (FAiLEDKETCHUP @ec) att hon och en kompis åkt till Danmark och köpt var sin Vodka. De kom tillbaka till hbg och satte sig på gröningen och hade det härligt. Satt och pratade och hade det mysigt. Så kom det två killar fram mot dem och då tänkte Lovisa "Nu är det någon som ska tigga cigg.." men det visade sig att det inte riktigt var så. De la fram sina brickor och PANG - civilpoliser! Fy tusan vilken otur! Haha..

Idag kan jag berätta också. Jag gick upp halv 8 och duschade m.m. Tog på mig jeans, mörk/ljusrosa-randigt linne och en hood. Gjorde en riktigt snygg sminkning, enligt mig själv, och håret blev toppen med en rosa leopardmönstrad bandana i! Stora rosa stjärn-örhängen, ett matchande svart halsband (också stjärna) och lite piffiga armband från "SNÖ of Sweden". Fan vad nöjd jag blev! Jag läste igenom dagen och kom fram till att det inte var lönt att åka in om till hbg och träffa Filip för jag skulle ändå till Veberöd 17.00 för att lyssna på Emil Jensen <3. Så jag stannade hemma. Hemma hela dagen. Nu vid 2 tittar pappa in och bara "det var väl värst vad du var svart runt ögonen!", varpå mamma kommer med inlägget "Ja, ibland kan hon sminka sig snyggt men inte alltid." ÅÅÅÅH, vad förbannad jag blev. Sa dock ingenting men inom mig bubblade det av ilska. Saken är den att jag blev så otroligt nöjd med mig själv idag, och så blir det ändå såhär.. kanske är jag väldigt känslig, visst. Men jag har inte alltid haft världens bästa självförtroende, även om det inte märks, och det blir inte så mycket bättre av att de säger att jag är ful när jag tycker jag blev snygg för en gångs skull.


Helt oredigerad bild, har jag mycket svart runt ögonen? .__. dock gjorde blixten att jag ser helt blek ut, är fajktiskt ganska brun irl. .>



I made my bed and I sleep like a baby
With no regrets and I don’t mind sayin’
It’s a sad sad story when a mother will teach her
Daughter that she ought to hate a perfect stranger
And how in the world can the words that I said
Send somebody so over the edge
That they’d write me a letter
Sayin’ that I better shut up and sing
Or my life will be over

I’m not ready to make nice
I’m not ready to back down
I’m still mad as hell and I don’t have time to go round and round and round
It’s too late to make it right
I probably wouldn’t if I could
‘Cause I’m mad as hell
Can’t bring myself to do what it is you think I should



Logga in för att kommentera
hellowvikky Tjej, 31 år

du är otroligt vacker!

JONNIS Tjej, 31 år

fint var det :o